BMW iX3 ve verzi 50 xDrive je vůz střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 345 kW (469 koní) a točivým momentem 645 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 4 sekundy a maximální rychlost je 210 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 146,2 kW na tunu.
Baterie o kapacitě 108 kWh (netto) umožňuje dojezd až 805 km dle WLTP při kombinované spotřebě 15 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě. Funkce V2L umožňuje napájet externí spotřebiče.
S délkou 4 782 mm, šířkou 1 895 mm a výškou 1 635 mm (rozvor 2 897 mm) patří do kategorie Střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 520 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 360 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 825 kg. Brzděný přívěs může vážit až 2 000 kg. Světlá výška 176 mm a průměr otáčení 12 m doplňují profil vozu.
Cena BMW iX3 50 xDrive startuje na 1 725 100 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 1. 2026.
| Název | 50 xDrive |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 345 kW |
| Maximální rychlost | 210 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 s |
| Série | iX3 (NA5) (od 03/26) |
| Začátek výroby | NA5 |
| Začátek výroby modelu | iX3 50 |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1635mm |
| Šířka | 2093mm |
| Délka | 4782mm |
| Rozvor | 2897 mm |
| Objem kufru | 520 / - l |
| Hmotnost | 2360 / 2825 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 176 |
| Přední nájezdový úhel | 18 |
| Zadní nájezdový úhel | 20 |
| Přechodový úhel | 15 |
| Hloubka brodění | 400 |
| Kombinovaná | 15l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 805 km |
| Dojezd WLTP | 805 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 108 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 660 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW), 345 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 22,0 kW); 80%: 21 min. (DC nabíjecí stanice 400,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 725 100 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2000 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |