Německá automobilka BMW nabízí celkem 63 modelů, namátkově třeba i4, i4 M Performance, Řada 1, Řada 1 M Performance nebo Řada 4 Gran Coupé. Řada 4 M Performance Gran Coupé patří s délkou 4,783 metru k těm větším, šířka je pak 1,852 m, výška 1,442 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,18 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
Řada 4 M Performance Gran Coupé se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Řada 4 M Performance Gran Coupé je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 369 koní. Nejsilnější z nich (M440i Gran Coupé xDrive Steptronic Sport) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 4 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou M440i Gran Coupé xDrive Steptronic Sport. Řada 4 M Performance Gran Coupé je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Aktuální generace BMW Řada 4 M Performance Gran Coupé je v prodeji od roku 2024.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za M440i Gran Coupé xDrive Steptronic Sport platili přibližně 20 343 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 470 360 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu BMW Řada 4 M Performance Gran Coupé je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing BMW Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Značka BMW získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka BMW dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,1 % (10. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 275 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - - s |
| Série | Řada 4 (G26) (od 07/24) |
| Začátek výroby | G26 |
| Začátek výroby modelu | M440i Gran Coupé |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1442mm |
| Šířka | 2073mm |
| Délka | 4783mm |
| Rozvor | 2856 mm |
| Objem kufru | 470 / - l |
| Hmotnost | 1900 - -/2380 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 140 |
| Kombinovaná | 8 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 970 800 Kč - 1 970 800 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1800 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |