Mercedes-Benz E T-Modell v motorizaci E 300 e T-Modell 9G-TRONIC je vůz vyšší střední třídy s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 230 kW (313 koní) a točivým momentem 550 Nm. Motor o objemu 2 l a 4 válce (16 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 115 kW na litr objemu. Maximální výkon je k dispozici při 6 100 ot./min a točivý moment 550 Nm přichází už od 2 000 ot./min. Automatická převodovka má 9 stupňů a pohon směřuje na zadní nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6 sekund a maximální rychlost je 227 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 101,1 kW na tunu (průměr kategorie: 126,1 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 20 l/100 km. Nádrž pojme 50 litrů, což vystačí přibližně na 250 km.
S délkou 4 949 mm, šířkou 1 880 mm a výškou 1 470 mm (rozvor 2 961 mm) patří do kategorie Vyšší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 460 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 275 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 855 kg. Brzděný přívěs může vážit až 2 100 kg. Světlá výška 85 mm a průměr otáčení 11 m doplňují profil vozu.
Cena Mercedes-Benz E T-Modell E 300 e T-Modell 9G-TRONIC startuje na 1 887 000 Kč (přepočet z EUR, orientační). Stejný 2l benzínový motor o 230 kW najdete také v modelech Mercedes-Benz C, Mercedes-Benz C T-Modell, Mercedes-Benz CLE Coupé a dalších 3.
| Název | E 300 e T-Modell 9G-TRONIC |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | 6100 RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | 2000 RPM |
| Objem motoru | 2 l |
| Převodovka | a (9) |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 230 kW |
| Maximální rychlost | 227 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 s |
| Série | Třída E (S 214) T-Modell (od 10/23) |
| Začátek výroby | S 214 |
| Začátek výroby modelu | E 300 e T-Modell |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1470mm |
| Šířka | 2065mm |
| Délka | 4949mm |
| Rozvor | 2961 mm |
| Objem kufru | 460 / - l |
| Hmotnost | 2275 / 2855 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 85 |
| Kombinovaná | 20l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 20 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 110 km |
| Dojezd WLTP | 110 km |
| Dojezd město | 110 km |
| Kapacita baterie hrubá | 25 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 120 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 20 min. (DC nabíjecí stanice 55,0 kW) |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 887 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2100 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |