Renault Twingo ve verzi E-Tech Electric je mini automobil s elektrickým pohonem o výkonu 60 kW (82 koní) a točivým momentem 175 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 12 sekund a maximální rychlost je 130 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 47,1 kW na tunu (průměr kategorie: 52,1 kW/t).
Baterie o kapacitě 27 kWh (netto) umožňuje dojezd až 262 km dle WLTP při kombinované spotřebě 13 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě. Funkce V2L umožňuje napájet externí spotřebiče.
S délkou 3 789 mm, šířkou 1 720 mm a výškou 1 491 mm (rozvor 2 493 mm) patří do kategorie Miniauto. Zavazadlový prostor nabízí 305 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 275 kg při maximální přípustné hmotnosti 1 595 kg. Světlá výška 143 mm a průměr otáčení 9 m doplňují profil vozu.
Cena Renault Twingo E-Tech Electric startuje na 517 000 Kč (přepočet z EUR, orientační).
| Název | E-Tech Electric |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 60 kW |
| Maximální rychlost | 130 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 12 s |
| Série | Twingo (od 03/26) |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | Twingo E-Tech Electric |
| Třída vozidla | Miniauto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1491mm |
| Šířka | 1953mm |
| Délka | 3789mm |
| Rozvor | 2493 mm |
| Objem kufru | 305 / - l |
| Hmotnost | 1275 / 1595 Kg |
| Poloměr otáčení | 9 |
| Světlá výška | 143 |
| Kombinovaná | 13l/100km |
| Město | 8 l/100km |
| Mimo město | 9 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 262 km |
| Dojezd WLTP | 262 km |
| Dojezd město | 390 km |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 27 kWh |
| Hmotnost baterie | 212 kg |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 720 min. (AC zásuvka 230V 2,3 kW), 450 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 3,7 kW), 155 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 30 min. (DC nabíjecí stanice 50,0 kW) |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 517 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |