Španělská automobilka CUPRA nabízí celkem 8 modelů, namátkově třeba Born, Leon, Raval, Ateca nebo Formentor. Raval patří s délkou 4,046 metru k těm menším, šířka je pak 1,784 m, výška 1,518 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,19 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
Raval se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z března 2026.
Raval se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Bigster s motorem hybrid-G 150 4x4 EDC za 699 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za CUPRA Raval 155kW ve výbavě Dynamic platili přibližně 7 019 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 162 280 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu CUPRA Raval je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Značka CUPRA získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,7 z 10 a obsadila 18. místo z 39 značek.
CUPRA Raval startuje v Evropě na ceně kolem 26 000 eur, což při aktuálním kurzu odpovídá přibližně 660 000 Kč. Oficiální český ceník však Cupra k dubnu 2026 dosud nezveřejnila — na stránce cupraofficial. cz je u Ravalu uvedeno, že cenu a specifikaci sdělí autorizovaný prodejce na požádání. Ostrá verze VZ s výkonem 166 kW a elektronickým diferenciálem by se podle cen v ostatních trzích (~37 000 liber) měla pohybovat kolem 1,1 milionu korun. Přímým konkurentem Ravalu v České republice bude Kia EV2, která startuje na 659 980 Kč.
V březnu 2026 zahájil závod v Martorellu u Barcelony sériovou montáž akumulátorových systémů pro CUPRA Raval. Bateriový závod s kapacitou 300 000 sad ročně využívá technologii cell-to-pack s unifikovanými články koncernu Volkswagen. Sériová výroba samotného Ravalu má odstartovat v létě 2026, první dodávky zákazníkům se očekávají na podzim. Více v článku CUPRA Raval se blíží: v Martorellu už montují baterie.
Více o modelu CUPRA Raval si přečtěte v našem magazínu: CUPRA Raval se blíží: v Martorellu už montují baterie. Další informace najdete v článku CUPRA Raval míří do sériové výroby.
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | AT |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 155 kW - 166 kW |
| Maximální rychlost | 160 - 175 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 - 7 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Kompaktní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1518mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4046mm |
| Rozvor | 2600 mm |
| Objem kufru | 400 / - l |
| Hmotnost | 1512 - 1544/- - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 12 - 13l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 400 - 450 km |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 52 - 56 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | - |
| Nabíjecí výkon AC | 11 kW |
| Nabíjecí výkon DC | 105 - 125 kW |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 680 000 Kč - 780 000 Kč |
| Minimální výbava | Dynamic |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |