Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2025
Čínská automobilka Dongfeng nabízí celkem 3 modely: Box, Huge nebo Shine GS. Box patří s délkou 4,02 metru k těm menším, šířka je pak 1,81 m, výška 1,57 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,2 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
Box se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena je orientační, vychází z tiskové zprávy z února 2026. Základní výbava E1 startuje na 589 000 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou E2. Box se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
V současné době je na Dongfeng Box k dispozici zvýhodněná cena od 514 000 Kč, což představuje úsporu 75 000 Kč (13 %) oproti běžné ceníkové ceně. Valentynska sleva 75 000 Kc.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za E2 ve výbavě E1 platili přibližně 6 080 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 140 600 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Dongfeng Box je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V prosinci 2025 bylo v ČR registrováno 3 kusy modelu Dongfeng Box.
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 70 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 140 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Box (od 08/25) |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | Box |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1570mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4020mm |
| Rozvor | 2660 mm |
| Objem kufru | 326 / - l |
| Hmotnost | 1355 - -/1730 - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | - - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 310 km |
| Dojezd WLTP | 310 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 42 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano (u části motorů) |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | bubnové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 639 000 Kč - 639 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Testováno v roce 2025