Sportequipe Sportequipe 8 PHEV v motorizaci Sportequipe 8 PHEV je SUV s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 233 kW (317 koní) a točivým momentem 545 Nm. Motor o objemu 1,5 l a 4 válce dosahuje měrného výkonu 155,3 kW na litr objemu. Automatická převodovka a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6,9 sekund a maximální rychlost je 201 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 128,4 kW na tunu.
S délkou 4 700 mm, šířkou 1 860 mm a výškou 1 705 mm (rozvor 2 710 mm) patří do kategorie SUV. Zavazadlový prostor nabízí 250 litrů a po sklopení zadních sedadel až 1500 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 815 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 323 kg.
Cena Sportequipe Sportequipe 8 PHEV Sportequipe 8 PHEV startuje na 1 250 000 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 11. 2. 2026.
| Název | Sportequipe 8 PHEV |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | - |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | 545 Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | 1.5 l |
| Převodovka | a () |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 233 kW |
| Maximální rychlost | 201 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6.9 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | SUV |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1705mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4700mm |
| Rozvor | 2710 mm |
| Objem kufru | 250 / 1500 l |
| Hmotnost | 1815 / 2323 Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | - |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 80 km |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 19.3 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | - |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 7 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 250 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |