Italská automobilka Alfa Romeo nabízí celkem 7 modelů, namátkově třeba Junior Elettrica, Junior Ibrida, Stelvio, Stelvio Quadrifoglio nebo Tonale. Stelvio patří s délkou 4,687 metru k těm větším, šířka je pak 1,903 m, výška 1,693 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Stelvio se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Základní výbava Super startuje na 1 329 000 Kč, model je dostupný v 2 různých výbavách.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou 2.2 Diesel RWD AT8 ve spojení s výbavou Super. Vůz Alfa Romeo Stelvio lze sehnat jak ve variantě s pohonem zadních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací 2.2 Diesel Q4 AT8 a příplatek oproti nejlevnější dvoukolce je 100 tisíc Kč.
Aktuální generace Alfa Romeo Stelvio je v prodeji od roku 2023.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 2.2 Diesel RWD AT8 ve výbavě Super platili přibližně 13 718 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 317 160 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Alfa Romeo Stelvio je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Alfa Romeo Stelvio se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací 2.2 Diesel Q4 AT8 – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 2 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 16 kusů modelu Alfa Romeo Stelvio, z toho 5 nových a 11 ojetých. Podobný počet registrací měly Land Rover Range Rover (16 kusů), Nissan Juke (16 kusů) nebo Volkswagen ID.4 GTX (16 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 210 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Alfa Romeo Stelvio hodnocení 7,3 z 10. Značka Alfa Romeo celkově obsadila 30. místo z 39 hodnocených značek se skóre 7,1.
Uživatelé nejčastěji porovnávají Alfa Romeo Stelvio s modely BMW X3, Audi Q5, Porsche Macan, Volvo XC60 nebo Mazda CX-5.
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 118 kW - 154 kW |
| Maximální rychlost | 198 - 215 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 - 8 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1693mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4687mm |
| Rozvor | 2818 mm |
| Objem kufru | 525 / - l |
| Hmotnost | 1820 - -/2410 - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 5 - 6l/100km |
| Město | 7 l/100km |
| Mimo město | 5 l/100km |
| Emisní norma | - |
| CO2 | 152 g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 329 000 Kč - 1 429 000 Kč |
| Minimální výbava | Super |
| Brzděný | 2300 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |