Alfa Romeo

Aktuální modely

Alfa Romeo Tonale
Cena od912 000 Kč
Palivadiesel mild-hybrid
Alfa Romeo Giulia
Cena od1 260 900 Kč
Palivadiesel benzín
Alfa Romeo Stelvio
Cena od1 528 200 Kč
Palivadiesel benzín
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Cena od2 509 400 Kč
Palivabenzín
Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio
Cena od2 824 400 Kč
Palivabenzín

Alfa Romeo

Alfa Romeo je italská automobilka pyšnící se velice pestrou závodní historií. I v současné době se tak jedná o společnost zabývající se převážně výrobou sportovních vozů a vozů střední třídy.

O společnosti

Alfa Romeo je od roku 1986 významným členem Fiat Group, automobilka tedy spadá pod koncern Fiat Chrysler Automobiles. Ročně Alfa Romeo vyrobí kolem 120 tisíc vozů, díky relativně malé produkci si tak společnost stále vystačí pouze se závody v Itálii.

Historie společnosti Alfa Romeo

Prvně se značka ALFA objevila v roce 1909, kdy vznikla oddělením od milánské firmy Darracq. Již od počátku svého působení byla ALFA velice úspěšná na poli automobilových závodů, jejichž popularita se po 2. světové válce prudce rozrostla. Během 70. a 80. let si firma prošla finanční krizí, kterou vyřešilo až sloužení s Fiatem. V roce 2005 Fiat zpětně odkoupil značku Maserati od Ferrari a vytvořil divizi pro vývoj sportovních aut, ve které hrají právě Alfa Romeo a Maserati primární role.

Současná image

Alfa Romeo se i po více než sto letech své existence stále zabývá především produkcí sportovních vozů střední třídy, potažmo vyloženě supersportů. Po téměř 20 letech se Alfa Romeo opět vrací na americké trhy, do té doby působila převážně v Evropě.

0
Porovnávač
TOPlist