Volkswagen Touareg R v motorizaci R FINAL EDITION 4MOTION Tiptronic je vůz vyšší střední třídy s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 340 kW (462 koní) a točivým momentem 700 Nm. Motor o objemu 3 l a 6 válců (24 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 113,3 kW na litr objemu. Maximální výkon je k dispozici při 5 300 ot./min a točivý moment 700 Nm přichází už od 1 340 ot./min. Automatická převodovka má 8 stupňů. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 5 sekund a maximální rychlost je 250 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 137,7 kW na tunu (průměr kategorie: 126,1 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 5 l/100 km. Nádrž pojme 75 litrů, což vystačí přibližně na 1500 km.
S délkou 4 902 mm, šířkou 1 984 mm a výškou 1 693 mm (rozvor 2 899 mm) patří do kategorie Vyšší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 665 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 470 kg při maximální přípustné hmotnosti 3 020 kg. Brzděný přívěs může vážit až 3 500 kg. Průměr otáčení činí 12 m.
Cena Volkswagen Touareg R R FINAL EDITION 4MOTION Tiptronic startuje na 2 199 900 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 16. 12. 2025. Stejný 3l benzínový motor o 340 kW najdete také v modelech Bentley Bentayga.
| Název | R FINAL EDITION 4MOTION Tiptronic |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 6 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Vidlicový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | 5300 RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | 1340 RPM |
| Objem motoru | 3 l |
| Převodovka | a (8) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 340 kW |
| Maximální rychlost | 250 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5 s |
| Série | Touareg (CR) R (od 10/23) |
| Začátek výroby | CR |
| Začátek výroby modelu | Touareg R |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1693mm |
| Šířka | 2193mm |
| Délka | 4902mm |
| Rozvor | 2899 mm |
| Objem kufru | 665 / - l |
| Hmotnost | 2470 / 3020 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Přední nájezdový úhel | 23 |
| Zadní nájezdový úhel | 17 |
| Přechodový úhel | 13 |
| Kombinovaná | 5l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 5 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 49 km |
| Dojezd WLTP | 49 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 17 kWh |
| Kapacita baterie netto | 14 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 135 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 510 min. (AC zásuvka 230V 2,3 kW), 310 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 3,6 kW), 150 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 7,2 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 199 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 3500 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |