ZEEKR 001 ve verzi Long Range je vůz vyšší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 200 kW (272 koní) a točivým momentem 343 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na zadní nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 7 sekund a maximální rychlost je 200 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 90,9 kW na tunu (průměr kategorie: 108,2 kW/t).
Baterie o kapacitě 100 kWh (brutto) umožňuje dojezd až 620 km dle WLTP při kombinované spotřebě 18 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě. Funkce V2L umožňuje napájet externí spotřebiče.
S délkou 4 955 mm, šířkou 2 005 mm a výškou 1 560 mm (rozvor 2 999 mm) patří do kategorie Vyšší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 539 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 200 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 710 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 500 kg. Světlá výška 174 mm a průměr otáčení 11 m doplňují profil vozu.
Cena ZEEKR 001 Long Range startuje na 1 560 000 Kč (přepočet z EUR, orientační).
| Název | Long Range |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 200 kW |
| Maximální rychlost | 200 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 s |
| Série | 001 (DC1) (od 01/26) |
| Začátek výroby | DC1 |
| Začátek výroby modelu | 001 Long Range |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1560mm |
| Šířka | 2225mm |
| Délka | 4955mm |
| Rozvor | 2999 mm |
| Objem kufru | 539 / - l |
| Hmotnost | 2200 / 2710 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 174 |
| Kombinovaná | 18l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 620 km |
| Dojezd WLTP | 620 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 100 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-nikl-mangan-kobalt (NMC) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 330 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 22,0 kW); 80%: 30 min. (DC nabíjecí stanice 200,0 kW) |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 560 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |