Citroen C5 Aircross Hybrid na českém trhu

Jan Nemrava, 19. září 2020

Automobilka Citroen uvedla na český trh vrcholný kousek své produkce a to model C5 Aircross s plug-in hybridní technologií. Kombinací spalovacího motoru 1.6 PureTech 180 a elektrického motoru 80 kW poskytuje tento plug-in hybrid kumulovaný výkon 225 k a okamžitý točivý moment 320 Nm. Síla se přenáší na přední kola osmistupnovým automatem e-EAT8. Tento vůz byl představen na letošním bruselském autosalonu, a nyní je již možné objednat jej v České republice za akční cenu od 895 000  Kč. V ceně vozu je i prodloužená značková záruka EssentialDrive na 5 let nebo 60 000 najetých kilometrů.

Nové moderní SUV Citroën C5 Aircross nabízí širokou škálu špičkových podpůrných prvků řízení – celkem 20 technologií zvyšujících komfort na palubě a bezpečnost a usnadňujících řízení bez ohledu na vnější podmínky. Jde zejména o Highway Driver Assist, systém autonomního řízení 2. stupně.

C5 se chlubí dojezdem 55 km v čistě elektrickém režimu díky bateriím o kapacitě 13,2 kWh. Nabíjení zabere od 2 hodin s volitelnou nabíječkou až po 7 hodin ze standardní zásuvky. Baterie jsou umístěny pod zadními sedadly. Došlo tedy ke zmenšení palivové nádrže, nicméně zástavba baterií nijak neomezuje místo pro cestující ani zavazadla. Zavazadlový prostor má objem od 460 do 600 litrů v závislosti na poloze sedadel a je tedy největší v segmentu hybridních C-SUV a jeden z nejlepších v tomto segmentu, bez ohledu na použitý typ motoru. Hlavní výhody vozu jsou tedy značky EL s možnosti parkovat na zónách v Praze, možnost naprogramovat vychlazení nebo ohřátí vozu v daný čas a tichý a bezemisní provoz ve městě. 

Post-production : Astuce Productions

Při prezentaci vozu byly k dispozici i vozy k prvním testovacím jízdám. Díky tomu, že jsme zrovna nedávno měli C5 na test s naftovým motorem mohu konstatovat, že ten přesun k tichému a pružnému hybridnímu pohonnému ústrojí C5 náramně prospěl. Je skvělé mít kdykoliv k dispozici okamžitě reagující jednotku, která umí fungovat v hybridním nebo čistě elektrickém režimu. Kromě toho je v nabídce i režim Sport, ale to prostě nejsou vody, kde by se Citroen chtěl etablovat, protože motor v těch vyšších otáčkách už nemá tu okamžitou pomoc od elektromotoru. Potěší možnost eSafe, která umožňuje odložení spotřeby elektrické energie a v cílové destinaci je tak možnost mít dostatek energie pro čistě elektrickou jízdu. V palubním menu přibyla jedna nová sekce, která se týká právě parametrů plug-in hybridního vozu - jako spotřeba, plánování nabíjení, nebo plánování vyhřátí/vychlazení vozu a také zmíněná možnost uchování energie. Citroen C5 si zachovává svůj unikátní měkkoučký podvozek, díky zesíleným dvojitým sklům i nevídané ticho na palubě. To jej může dělat, společně s novým, velmi tichým, pohonem ideálního kandidáta pro někoho kdo hledá extrémně pohodlné auto s tichým projevem a velmi originálním vzhledem. Automobilka připravila i lákavé možnosti operativního leasingu. 

Akční nabídky

Další články

Citroën Saxo VTS slaví 30 let: 120 koní v 935 kg a vůz, který vychoval Sébastiena Loeba

Citroën Saxo VTS slaví 30 let: 120 koní v 935 kg a vůz, který vychoval Sébastiena Loeba

Citroën si v dubnu 2026 připomněl 30 let od uvedení modelu Saxo VTS. Šestnáctiventilový motor 1,6 litru s výkonem 120 koní, hmotnost pouhých 935 kilogramů a podvozek, který si dokázal poradit i s mnohem dražší konkurencí — to byly tři ingredience, kvůli nimž se z malého městského hatchbacku stal hot hatch své doby. A také vůz, na kterém v roce 2001 vyhrál svůj první mezinárodní titul Sébastien Loeb.
Citroën v Česku roste o 22 %: C3 Aircross táhne prodeje, značka se posunula na 16. místo

Citroën v Česku roste o 22 %: C3 Aircross táhne prodeje, značka se posunula na 16. místo

Francouzská značka Citroën uzavřela první čtvrtletí roku 2026 s meziročním nárůstem celosvětových prodejů o 10 %. Podle tiskové zprávy výrobce prodal Citroën od ledna do března po celém světě zhruba 190 000 vozů. Výraznější posun přišel v Evropě, kde objemy vzrostly o 12,3 % a tržní podíl dosáhl 3,5 %, tedy o 0,3 procentního bodu více než ve stejném období loni.
Citroën Happy Days: C4 se slevou 154 tisíc, C5 Aircross od 635 000 Kč. Akce trvá 11 dní

Citroën Happy Days: C4 se slevou 154 tisíc, C5 Aircross od 635 000 Kč. Akce trvá 11 dní

Citroën od 13. do 23. dubna 2026 spouští prodejní akci Happy Days. Na osobní modely C4, C5 Aircross a Berlingo nabízí zvýhodněné ceny při využití výkupního bonusu a bonusu Privilege – C4 startuje na 459 900 Kč, C5 Aircross na 635 000 Kč. Součástí akce jsou i nízké splátky operativního leasingu, prodloužená záruka až na 8 let a zvýhodněné ceny užitkových modelů SpaceTourer, Jumpy a Jumper.
Citroën C4 Hybrid za 459 900 Kč: hybrid s automatem za cenu Škody Scala

Citroën C4 Hybrid za 459 900 Kč: hybrid s automatem za cenu Škody Scala

Citroën snížil cenu modelu C4 Hybrid 110 na 459 900 Kč. Jde o nejnižší cenu v historii tohoto modelu — oproti ceníkové ceně 614 000 Kč představuje úsporu až 154 100 Kč, tedy zhruba 25 %. Akční cena zahrnuje bonus za starý vůz a financování Privilege, uvádí české zastoupení P Automobil Import.
Citroën nabízí záruku na míru: až 8 let a 200 000 km pro všechny osobní modely v Česku

Citroën nabízí záruku na míru: až 8 let a 200 000 km pro všechny osobní modely v Česku

Citroën C3 Aircross získal evropský titul Best Users‘ Car 2026. Poprvé rozhodovala i veřejnost

Citroën C3 Aircross získal evropský titul Best Users‘ Car 2026. Poprvé rozhodovala i veřejnost

Citroën C3 Aircross si v sobotu 28. března odnesl ocenění „Best Users' Car 2026" v rámci prvního ročníku ankety AUTOBEST Conquest. Jde o první ročník, ve kterém měla veřejnost stejnou váhu jako porota — online hlasování z celé Evropy tvořilo 50 % celkového hodnocení.
Smart #6: první sedan značky bude PHEV s dojezdem 1 810 km podle výrobce

Smart #6: první sedan značky bude PHEV s dojezdem 1 810 km podle výrobce

Značka, kterou si Evropa pamatuje jako tvůrce mikroaut ForTwo, oficiálně představila svůj první sedan v historii — a zároveň první model s plug-in hybridním pohonem. Smart #6 EHD je největší model, jaký kdy z linek čínsko-německého joint venture sjel, a podle výrobce zvládne na jedno tankování a nabití až 1 810 kilometrů.
Čínské automobilky zdvojnásobily podíl v Evropě. U hybridů drží 16 procent

Čínské automobilky zdvojnásobily podíl v Evropě. U hybridů drží 16 procent

Čínské automobilky vstoupily do roku 2026 v Evropě drobným zakolísáním – v lednu jejich podíly u hybridů klesly z 18 na 15 procent a u čistě elektrických vozů z 15 na 12 procent. Vyplývá to z analýzy agentury Bloomberg, na kterou upozornil Autoblog.nl. Už v únoru se ale trend obrátil a data společnosti Dataforce ukazují opětovný růst. Slabý leden byl spíše sezónním výkyvem než zlomem.
BYD Seal U DM-i recenze 2026: bohatá výbava za dobrou cenu, ale podvozek kazí dojem

BYD Seal U DM-i recenze 2026: bohatá výbava za dobrou cenu, ale podvozek kazí dojem

BYD Seal U DM-i je plug-in hybridní SUV, které do Česka přišlo s ambicí nabídnout víc výbavy za méně peněz než zavedená evropská konkurence. Po prostudování 18 nezávislých recenzí ze šesti zemí je verdikt jasný: jako balíček vybavení a hospodárnosti nemá v segmentu konkurenci — ale za volantem ho dohání měkký podvozek a řízení bez zpětné vazby. Hodnocení: 70/100.
Nová Toyota RAV4 na autosalonu v New Yorku. V Česku startuje na 1,09 milionu

Nová Toyota RAV4 na autosalonu v New Yorku. V Česku startuje na 1,09 milionu

Britský novinář Andy Harris zveřejnil na sociální síti X fotografie zcela nové Toyoty RAV4 přímo ze stánku japonské značky na New York Auto Show. Šestá generace kompaktního SUV tím navázala na premiéru, kterou Toyota odstartovala kampaní „What’s Your RAV4?“ 6. dubna. Pro český trh je důležité, že už běží předprodej a první vozy mají dorazit k zákazníkům na podzim 2026.
0Porovnávač