Nissan X-Trail na sněžných pásech - chtěli byste ho potkat i na našich horách?

,

PAŘÍŽ, Francie (16. ledna 2024) – Společnost Nissan přináší tuto zimu na evropské lyžařské svahy přednosti své jedinečné technologie e-4ORCE s pohonem všech kol a vytváří koncepční vůz X-Trail e-4ORCE, který byl značně upraven pro potřeby horské záchranné služby. 

Úpravy modelu X-Trail Mountain Rescue zahrnují výměnu kol za sněhové pásy, které zajišťují jistou trakci na kluzkých tratích, a odstranění zadních sedadel, což umožňuje instalaci nosítek pro převoz zraněných lyžařů do nejbližšího zdravotnického zařízení a místo pro zdravotníka. 

Zvenku byl přidán střešní nosič na míru pro přepravu evakuačních nosítek a sněhových lopat. Na střechu modelu X-Trail byla také zabudována siréna, blikající světelná lišta a výkonná světla, stejně jako světla na kapotě. Vpředu a vzadu byly integrovány širší blatníky pro uložení pásů, zatímco vpředu byl nárazník vylepšen tak, aby mohl nést naviják. Na přední a zadní nárazník byl přidán zesílený tažný hák, zatímco na bocích byly umístěny stupačky pro usnadnění přístupu, protože X-Trail jede na svých kolejích o 23 cm výše než silniční verze. 

Vývoj a konstrukce koncepčního vozu X-Trail Mountain Rescue byly navrženy tak, aby zdůraznily vyspělý elektrifikovaný dvoumotorový systém pohonu všech kol e-4ORCE, kterým je X-Trail vybaven. Tento systém se od tradičních mechanických systémů liší tím, že dokáže reagovat na měnící se úroveň přilnavosti během 1 desetitisíciny sekundy, což je přibližně 1000krát rychleji než tradiční systém pohonu všech kol, a dokáže individuálně upravovat rozdělení výkonu na kola podle dostupné přilnavosti. Cestující si ani neuvědomují, že systém e-4ORCE pracuje tak efektivně, aby zajistil trakci za všech podmínek, a mohou tak být klidní při jízdě po mokrých městských, listnatých příměstských, blátivých venkovských nebo zasněžených horských silnicích.

Koncept X-Trail Mountain Rescue podporuje kampaň v pěti evropských lyžařských střediscích pod heslem "Jezdi zodpovědně". Nissan bude propagovat ohleduplné chování na sjezdovkách umístěním digitálních cedulí, které vyzývají jezdce na svahu, aby zpomalili v místech, kde se stýkají různé sjezdovky, a snížili tak riziko kolize. Podobně jako značky na silnici, které zobrazují rychlost vozidla, budou značky monitorovat rychlost přijíždějících jezdců a zobrazovat "Děkujeme" těm, kteří se blíží ohleduplnou rychlostí, nebo "Zpomalte", pokud bude jejich rychlost vyhodnocena jako příliš vysoká. X-Trail Mountain Rescue bude vystaven ve skleněném boxu v oblíbeném italském lyžařském středisku Cervinia. 

"Vývoj vozu X-Trail Mountain Rescue a doprovodná kampaň je odvážným a inovativním způsobem, jak pomoci zákazníkům pochopit výhody pokročilého elektrifikovaného systému pohonu všech kol e-4ORCE společnosti Nissan. Tisíce milovníků zimních sportů projíždějících pěti lyžařskými stanicemi uvidí a pochopí, jaký klid a vyrovnanost poskytuje X-Trail vybavený systémem e-4ORCE na cestách." řekla Coralie Musy, viceprezidentka pro značku a zákaznické zkušenosti v regionu Nissan AMIEO (Afrika, Střední východ, Indie, Evropa a Oceánie).

Zároveň dodává: "Kampaň má kromě předvedení vyspělé technologie Nissan také širší cíl, kterým je podpořit zodpovědné chování v komunitě milovníků zimních sportů. Nissan se vymyká běžným zvyklostem - a to jak ve využívání technologií, tak i v roli, kterou hraje ve společnosti."

Ponořte se do níže uvedeného videa a podívejte se na extrémní ovladatelnost a jízdní vlastnosti konceptu Nissan X-Trail Mountain Rescue poháněného technologií pohonu všech kol e-4ORCE: https://youtu.be/M-kEJcd2hFw?si=qzD_NTO9jRqLYCnL.

0
Porovnávač
TOPlist