Průzkum: české maminky si s dětmi v autech hrají, ale občas kvůli nim i bourají

,

Ford si nechal zpracovat průzkum mezi českými matkami, aby zjistil, jak a čím je děti v autech zlobí. Celkem se průzkumu účastnilo 1000 maminek, které se v některých bodech velmi shodují. Největší stres děti v autech svým matkám způsobují kopáním do sedadla. Hned v závěsu se umístily hádky se sourozenci, křik a až na čtvrtém místě se umístila obligátní dětská otázka „kdy už tam budeme“. Průzkum ale přinesl i další hodně zajímavá zjištění.

Zajímavé je, že plné dvě třetiny všech maminek spoléhá na to, že se děti v autě zabaví sami. A to buď vždy, nebo téměř vždy! Zbylá třetina pak ví, že tomu tak rozhodně nemusí být a před cestou svým ratolestem připravují zábavu. Ty dvě třetiny pak spoléhají na to, že se dítko zabaví s tabletem, mobilem nebo jinou elektronickou hračkou. V případě maminek, které se o zábavu svých dětí starají, vedou různé hry spojené s pozorováním okolí, kdy s dětmi za jízdy hrají slovní fotbal nebo poznávají bary kolem sebe. 14 % maminek pak přiznalo velmi vtipnou hru na bobříka mlčení. A pokud to funguje, klaníme se před skvělým nápadem!

Z průzkumu dále vyšlo, že pokud maminky s dětmi čeká cesta dlouhá dvě až pět hodin, chystají do auta jídlo, nápoje, hračky a také náhradní oblečení. Na tom se shodlo 70 % dotázaných žen.

Pozor na nervozitu a stres

Zlobící nebo neustále mluvící děti často maminky-řidičky hodně stresují, což vede k dost nepříjemným následkům. Sedm z dotazovaných řidiček už kvůli dítěti někdy způsobilo dopravní nehodu, dalších 26 k ní mělo velmi blízko a šest bylo zase účastníkem nehody, kterou kvůli dítěti způsobil někdo jiný. Jak se tomu vyhnout? Je to náročné, ale ne nemožné.

Pro cesty s dětmi je potřeba pro ně připravit co možná nejpohodovější podmínky, k čemuž může přispět i velikost vozu. 63 % dotázaných maminek považuje za dostatečně velké pětimístné auto. 23 % až sedmimístné a jen 5 % by pro rodinu rádo ještě větší auto. Na čem se ale české maminky stoprocentně shodnou, je důležitost bezpečnosti. Maminky by v autě rády samé praktické a zároveň bezpečnostní pomocníky. Jako ideální se jim zdá hlídání mrtvých úhlů, sluneční clony ve druhé řadě a bezdotykové otevírání vozu. Hned v závěsu často zmiňovali USB konektor pro nabíjení na zadních sedadlech, obrazovky zabudované v sedadlech, držáky pro uchycení tabletu a také snadno dostupné a výklopné držáky na nápoje ve druhé či třetí řadě sedadel. Jsme si ale jisti, že toto všechno jistě ocení i tatínci, kteří své ratolesti také vozí.

Ženy a zejména maminky vozící v autě děti jsou velmi náročnou klientelou, která preferuje bezpečí, prostor i moderní technologie. Z nich dále velmi oceňují třeba i  hlasové ovládání navigace a dalších funkcí v českém jazyce. Avšak pouze v případě, že ji děti nepřekřičí,“ řekl k tomu Martin Linhart, ředitel vnější komunikace českého zastoupení značky Ford.  

0
Porovnávač
TOPlist