Seat

Aktuální modely

Seat Ibiza
Cena od414 900 Kč
PalivaCNG benzín
Seat Arona
Cena od484 900 Kč
PalivaCNG benzín
SEAT Leon
Cena od524 900 Kč
PalivaCNG diesel benzín hybrid plug-in-hybrid
SEAT Leon ST
Cena od544 900 Kč
PalivaCNG diesel benzín hybrid plug-in-hybrid
Seat Ateca
Cena od664 900 Kč
Palivadiesel benzín
Seat Tarraco
Cena od864 900 Kč
Palivadiesel benzín plug-in-hybrid

Seat

Seat je španělská automobilka spadající pod nadnárodní koncern Volkswagen Group. Jedná se o ve Španělsku nejoblíbenější značku aut zaměřující se převážně na vozy nižší a střední třídy.

O společnosti

Seat je od roku 1990 součástí mezinárodního koncernu Volkswagen Group, ve kterém se řadí mezi top 5 nejvýznamnějších automobilek koncernu.

Španělská automobilka sídlí ve španělském městečku Martorell ležícím nedaleko Barcelony. Právě v něm disponuje svým největším závodem distribuujícím přes 500 000 automobilů ročně. Celkově i ve svých dalších převážně španělských závodech Seat zaměstnává přes 12 000 zaměstnanců.

Historie společnosti Seat

Zatímco většina významných evropských automobilek vznikala již na počátku 20. století, kvůli slabé španělské ekonomice byl největší španělský výrobce aut založen až v roce 1950 národním aglomerátem Instituto Nacional de Industria. Poměrně rychlý rozvoj společnosti byl zapříčiněn především partnerstvím s Fiatem a Citroenem. Seat se tak během prvních 20 let svého působení stal největším španělským distributorem osobních automobilů. Další zlom v produkci vozů nastal počátkem 90. let, kdy se Seat stal součástí koncernu Volkswagen Group, a následně v roce 1993 sám španělský král slavnostně otevřel závody v Martorellu.

Současná image

Seat se v současné době zaměřuje především na výrobu městských vozů nižší a střední třídy, okrajově se však věnuje i výrobě vozů SUV a MPV.

0
Porovnávač
TOPlist