Španělská automobilka Seat nabízí celkem 5 modelů: Leon Sportstourer, Arona, Ateca, Ibiza nebo Leon. Leon Sportstourer patří s délkou 4,642 metru k těm menším, šířka je pak 1,799 m, výška 1,45 m. Hodnoty průměrného kombíku jsou pak 4,72 m na délku, 1,87 m na šířku a 1,58 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde karoserie vede v jedné linii nad zavazadlový prostor a pak jde ostře dolů. Díky tomu disponuje opravdu velkým zavazadlovým prostorem.
Leon Sportstourer se vyrábí v sedmi různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z listopadu 2025. Základní výbava Style startuje na 601 900 Kč, model je dostupný v 2 různých výbavách. Spektrum motorizací potěší spíše příznivce benzínu, je jich totiž více než naftových. K zakoupení jsou ve výkonech 114, 148 nebo 268 koní. Nejsilnější z nich (Sportstourer 1.5 e-HYBRID FR DSG) dosahuje maximální rychlosti 220 km/h a na stovku se dostane za 7 sekund.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou Sportstourer 1.5 eTSI DSG. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 72 tisíc. Leon Sportstourer se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Sportstourer 1.5 TSI ve výbavě Style platili přibližně 6 213 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 143 660 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Seat Leon Sportstourer je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Seat Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 8 kusů modelu Seat Leon Sportstourer.
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 99 kusů.
Značka Seat získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,6 z 10 a obsadila 20. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Seat dlouhodobou průměrnou poruchovost 24,2 % (8. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 85 kW - 200 kW |
| Maximální rychlost | 197 - 220 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 - 10 s |
| Série | Leon (KL) (od 04/20) |
| Začátek výroby | KL |
| Začátek výroby modelu | Leon Sportstourer 1.5 TSI |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1450mm |
| Šířka | 1991mm |
| Délka | 4642mm |
| Rozvor | 2686 mm |
| Objem kufru | 620 / - l |
| Hmotnost | 1384 - 1716/1930 - 2130 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 1 - 5l/100km |
| Město | 6 - 7 l/100km |
| Mimo město | 4 - 5 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 132 km |
| Dojezd WLTP | 132 km |
| Dojezd město | 166 km |
| Kapacita baterie hrubá | 25 kWh |
| Kapacita baterie netto | 19 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 601 900 Kč - 932 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1300 - 1700 kg |
| Nebrzděný | 670 - 750 kg |