Německá automobilka Opel nabízí celkem 22 modelů, namátkově třeba Astra Sports Tourer, Combo Electric, Combo N1, Astra nebo Astra Electric. Astra Sports Tourer patří s délkou 4,642 metru k těm menším, šířka je pak 1,859 m, výška 1,443 m. Hodnoty průměrného kombíku jsou pak 4,72 m na délku, 1,87 m na šířku a 1,58 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde karoserie vede v jedné linii nad zavazadlový prostor a pak jde ostře dolů. Díky tomu disponuje opravdu velkým zavazadlovým prostorem.
Astra Sports Tourer se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Základní výbava Edition startuje na 599 990 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou Opel Astra Sports Tourer 1.5 CDTI 96kW AT8 ve spojení s výbavou Edition. Astra Sports Tourer se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Opel Astra Sports Tourer 1.5 CDTI 96kW AT8 ve výbavě Edition platili přibližně 6 193 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 143 170 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Opel Astra Sports Tourer je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Podívejte se na vzorové nabídky operativního leasingu nebo si nechte spočítat kalkulaci na míru.
U kombíku by pro vás mohl být důležitý i objem kufru. Opel Astra Sports Tourer disponuje objemem 597 litrů, resp. 1634 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Mitsubishi ASX (484 litrů), Dongfeng Shine GS (474 litrů), Ligier Myli (459 litrů), Peugeot 2008 (434 litrů) nebo Chery Tiggo 4 HEV (430 litrů)
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 49 kusů modelu Opel Astra Sports Tourer, z toho 28 nových a 21 ojetých. Podobný počet registrací měly Peugeot Partner VAN (49 kusů), Audi A3 (49 kusů) nebo Ford Mustang Fastback (48 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 763 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Značka Opel získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 6,8 z 10 a obsadila 33. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Opel dlouhodobou průměrnou poruchovost 23,1 % (6. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 96 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 209 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 10 - - s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Kombi |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1443mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4642mm |
| Rozvor | 2732 mm |
| Objem kufru | 597 / 1634 l |
| Hmotnost | 1363 - -/- - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 5 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | 132 g/km |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 599 990 Kč - 599 990 Kč |
| Minimální výbava | Edition |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |