BMW iX1 ve verzi eDrive20 je vůz nižší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 150 kW (204 koní) a točivým momentem 250 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 8 sekund a maximální rychlost je 170 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 77,3 kW na tunu (průměr kategorie: 85,4 kW/t).
Baterie o kapacitě 64 kWh (netto) umožňuje dojezd až 463 km dle WLTP při kombinované spotřebě 15,5 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 500 mm, šířkou 1 845 mm a výškou 1 616 mm (rozvor 2 692 mm) patří do kategorie Nižší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 490 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 940 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 435 kg. Brzděný přívěs může vážit až 750 kg. Světlá výška 170 mm a průměr otáčení 11 m doplňují profil vozu.
Cena BMW iX1 eDrive20 startuje na 1 080 300 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 1. 2026.
| Název | eDrive20 |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 150 kW |
| Maximální rychlost | 170 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 s |
| Série | iX1 (U11) (od 11/22) |
| Začátek výroby | U11 |
| Začátek výroby modelu | iX1 eDrive20 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1616mm |
| Šířka | 2104mm |
| Délka | 4500mm |
| Rozvor | 2692 mm |
| Objem kufru | 490 / - l |
| Hmotnost | 1940 / 2435 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 170 |
| Kombinovaná | 15.5l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 463 km |
| Dojezd WLTP | 463 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 66 kWh |
| Kapacita baterie netto | 64 kWh |
| Hmotnost baterie | 426 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 390 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW), 225 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 22,0 kW); 80%: 29 min. (DC nabíjecí stanice 130,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 080 300 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 750 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |