Cadillac OPTIQ ve verzi Premium AWD je vůz vyšší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 224 kW (304 koní) a točivým momentem 480 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6 sekund a maximální rychlost je 184 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 94,3 kW na tunu (průměr kategorie: 108,2 kW/t).
Baterie o kapacitě 75 kWh (netto) umožňuje dojezd až 425 km dle WLTP při kombinované spotřebě 19 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 820 mm, šířkou 1 912 mm a výškou 1 643 mm (rozvor 2 954 mm) patří do kategorie Vyšší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 443 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 376 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 900 kg. Průměr otáčení činí 12 m.
Cena Cadillac OPTIQ Premium AWD startuje na 1 690 000 Kč (přepočet z EUR, orientační).
| Název | Premium AWD |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 224 kW |
| Maximální rychlost | 184 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 s |
| Série | OPTIQ (od 02/26) |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | OPTIQ |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1643mm |
| Šířka | 2134mm |
| Délka | 4820mm |
| Rozvor | 2954 mm |
| Objem kufru | 443 / - l |
| Hmotnost | 2376 / 2900 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 19l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 425 km |
| Dojezd WLTP | 425 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 75 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-nikl-mangan-kobalt (NMC) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 80%: 36 min. (DC nabíjecí stanice 110,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 690 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | 680 kg |