Dodge Charger Daytona ve verzi Charger Daytona R/T EV 496 HP je coupe s elektrickým pohonem o výkonu 370 kW (503 koní) a točivým momentem 548 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na všechna kola (4×4). Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 5,2 sekund a maximální rychlost je 219 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 143,1 kW na tunu.
Elektrický dojezd dle WLTP činí 496 km. K dispozici je AC nabíjení výkonem 11 kW a DC rychlonabíjení až 183 kW.
S délkou 5 248 mm, šířkou 2 027 mm a výškou 1 496 mm (rozvor 3 073 mm). Zavazadlový prostor nabízí 459 litrů a po sklopení zadních sedadel až 1059 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 585 kg při maximální přípustné hmotnosti 3 152 kg.
Cena Dodge Charger Daytona Charger Daytona R/T EV 496 HP startuje na 1 934 790 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 14. 2. 2026.
| Název | Charger Daytona R/T EV 496 HP |
| Palivo | electric |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | - |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | 548 Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | AWD |
| Výkon | 370 kW |
| Maximální rychlost | 219 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5.2 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | - |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1496mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 5248mm |
| Rozvor | 3073 mm |
| Objem kufru | 459 / 1059 l |
| Hmotnost | 2585 / 3152 Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 496 km |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | - |
| Nabíjecí výkon AC | 11 kW |
| Nabíjecí výkon DC | 183 kW |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | coupe |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 934 790 Kč |
| Minimální výbava | R/T |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |