Fiat 500e ve verzi e je mini automobil s elektrickým pohonem o výkonu 70 kW (95 koní) a točivým momentem 220 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 9 sekund a maximální rychlost je 135 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 52,6 kW na tunu (průměr kategorie: 52,1 kW/t).
Baterie o kapacitě 21 kWh (netto) umožňuje dojezd až 190 km dle WLTP při kombinované spotřebě 13 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 3 632 mm, šířkou 1 683 mm a výškou 1 527 mm (rozvor 2 322 mm) patří do kategorie Miniauto. Zavazadlový prostor nabízí 185 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 330 kg při maximální přípustné hmotnosti 1 635 kg. Průměr otáčení činí 9 m.
Cena Fiat 500e e startuje na 699 000 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 2. 2026.
| Název | e |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 70 kW |
| Maximální rychlost | 135 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 9 s |
| Série | 500 (FA1) (od 11/20) |
| Začátek výroby | FA1 |
| Začátek výroby modelu | 500e (23,8 kWh) |
| Třída vozidla | Miniauto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1527mm |
| Šířka | 1900mm |
| Délka | 3632mm |
| Rozvor | 2322 mm |
| Objem kufru | 185 / - l |
| Hmotnost | 1330 / 1635 Kg |
| Poloměr otáčení | 9 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 13l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 190 km |
| Dojezd WLTP | 190 km |
| Dojezd město | 257 km |
| Kapacita baterie hrubá | 23 kWh |
| Kapacita baterie netto | 21 kWh |
| Hmotnost baterie | 182 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 525 min. (AC zásuvka 230V 2,3 kW), 150 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 30 min. (DC nabíjecí stanice 50,0 kW) |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 3 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | bubnové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 699 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |