Fiat 600e ve verzi e je malé auto s elektrickým pohonem o výkonu 115 kW (156 koní) a točivým momentem 260 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 9 sekund a maximální rychlost je 150 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 72,1 kW na tunu (průměr kategorie: 78,1 kW/t).
Baterie o kapacitě 52 kWh (netto) umožňuje dojezd až 409 km dle WLTP při kombinované spotřebě 15 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 178 mm, šířkou 1 779 mm a výškou 1 523 mm (rozvor 2 562 mm) patří do kategorie Malé auto. Zavazadlový prostor nabízí 360 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 595 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 025 kg. Průměr otáčení činí 10 m.
Cena Fiat 600e e startuje na 799 900 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 3. 2026.
| Název | e |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 115 kW |
| Maximální rychlost | 150 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 9 s |
| Série | 600 (FH1) (od 09/23) |
| Začátek výroby | FH1 |
| Začátek výroby modelu | 600e |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1523mm |
| Šířka | 1981mm |
| Délka | 4178mm |
| Rozvor | 2562 mm |
| Objem kufru | 360 / - l |
| Hmotnost | 1595 / 2025 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 15l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 409 km |
| Dojezd WLTP | 409 km |
| Dojezd město | 604 km |
| Kapacita baterie hrubá | 54 kWh |
| Kapacita baterie netto | 52 kWh |
| Hmotnost baterie | 339 kg |
| Technologie baterie | Lithium-nikl-mangan-kobalt (NMC) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 1601 min. (AC zásuvka 230V 1,8 kW), 334 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 24 min. (DC nabíjecí stanice 100,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 799 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |