Ford Transit Courier VAN v motorizaci van 1.5 EcoBlue je malé auto s naftovou pohonnou jednotkou o výkonu 74 kW (100 koní). Motor o objemu 1,5 l a 4 válce (16 ventilů) se systémem Common Rail dosahuje měrného výkonu 49,3 kW na litr objemu. Manuální převodovka má 6 stupňů a pohon směřuje na přední nápravu. Poměr výkonu k hmotnosti činí 57,5 kW na tunu.
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 5 l/100 km. Nádrž pojme 44 litrů, což vystačí přibližně na 880 km.
S délkou 4 337 mm, šířkou 1 800 mm a výškou 1 827 mm (rozvor 2 692 mm) patří do kategorie Malé auto. Pohotovostní hmotnost je 1 288 kg při maximální přípustné hmotnosti 1 965 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 100 kg. Průměr otáčení činí 10 m.
Cena Ford Transit Courier VAN van 1.5 EcoBlue startuje na 607 420 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 30. 12. 2025.
| Název | van 1.5 EcoBlue |
| Palivo | Diesel |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | Common Rail |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | 1.5 l |
| Převodovka | m (6) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 74 kW |
| Maximální rychlost | - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - s |
| Série | Transit Courier (N3P) Kastenwagen (od 10/23) |
| Začátek výroby | N3P |
| Začátek výroby modelu | Transit Courier Kastenwagen 1.5 EcoBlue |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1827mm |
| Šířka | 2076mm |
| Délka | 4337mm |
| Rozvor | 2692 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1288 / 1965 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 5l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 3 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | bubnové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 607 420 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1100 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |