Mazda CX-80 v motorizaci 2.5 e-Skyactiv PHEV AWD automat je vůz vyšší střední třídy s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 241 kW (327 koní) a točivým momentem 500 Nm. Motor o objemu 2,5 l a 4 válce (16 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 96,4 kW na litr objemu. Maximální výkon je k dispozici při 6 000 ot./min a točivý moment 500 Nm přichází od 4 000 ot./min. Automatická převodovka má 8 stupňů. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6 sekund a maximální rychlost je 195 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 107,6 kW na tunu (průměr kategorie: 126,1 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 4 l/100 km. Nádrž pojme 70 litrů, což vystačí přibližně na 1750 km.
S délkou 4 995 mm, šířkou 1 890 mm a výškou 1 714 mm (rozvor 3 120 mm) patří do kategorie Vyšší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 258 litrů a po sklopení zadních sedadel až 1221 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 240 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 889 kg. Brzděný přívěs může vážit až 2 500 kg. Světlá výška 165 mm a průměr otáčení 12 m doplňují profil vozu.
Cena Mazda CX-80 2.5 e-Skyactiv PHEV AWD automat startuje na 1 443 790 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 13. 3. 2026. Stejný 2,5l benzínový motor o 241 kW najdete také v modelech Mazda CX-60.
| Název | 2.5 e-Skyactiv PHEV AWD automat |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | 6000 RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | 4000 RPM |
| Objem motoru | 2.5 l |
| Převodovka | a (8) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 241 kW |
| Maximální rychlost | 195 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 s |
| Série | CX-80 (KL) (od 10/24) |
| Začátek výroby | KL |
| Začátek výroby modelu | CX-80 2.5 e-Skyactiv PHEV |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1714mm |
| Šířka | 2134mm |
| Délka | 4995mm |
| Rozvor | 3120 mm |
| Objem kufru | 258 / 1221 l |
| Hmotnost | 2240 / 2889 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 165 |
| Přední nájezdový úhel | 18 |
| Zadní nájezdový úhel | 19 |
| Přechodový úhel | 14 |
| Kombinovaná | 4l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 4 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 60 km |
| Dojezd WLTP | 60 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 17 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 178 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 300 min. (AC zásuvka 230V 2,3 kW), 210 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 3,0 kW), 90 min. (AC 2-fázové wallbox/nabíjecí stanice 7,2 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 7 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 443 790 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2500 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |