Mercedes-Benz CLA Coupé ve verzi Coupé 200 EQ je vůz nižší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 165 kW (224 koní) a točivým momentem 335 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na zadní nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 7 sekund a maximální rychlost je 210 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 80,7 kW na tunu (průměr kategorie: 85,4 kW/t).
Baterie o kapacitě 58 kWh (netto) umožňuje dojezd až 542 km dle WLTP při kombinované spotřebě 12 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě. Funkce V2L umožňuje napájet externí spotřebiče.
S délkou 4 723 mm, šířkou 1 855 mm a výškou 1 468 mm (rozvor 2 790 mm) patří do kategorie Nižší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 405 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 045 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 500 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 500 kg. Průměr otáčení činí 11 m.
Cena Mercedes-Benz CLA Coupé Coupé 200 EQ startuje na 1 189 430 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 30. 1. 2026.
| Název | Coupé 200 EQ |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (2) |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 165 kW |
| Maximální rychlost | 210 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 s |
| Série | CLA (C 174/178) Coupé (od 04/25) |
| Začátek výroby | C 174/178 |
| Začátek výroby modelu | CLA Coupé 200 EQ |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1468mm |
| Šířka | 2021mm |
| Délka | 4723mm |
| Rozvor | 2790 mm |
| Objem kufru | 405 / - l |
| Hmotnost | 2045 / 2500 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 12l/100km |
| Město | 10 l/100km |
| Mimo město | 10 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 542 km |
| Dojezd WLTP | 542 km |
| Dojezd město | 630 km |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 58 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 390 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 20 min. (DC nabíjecí stanice 200,0 kW) |
| typ | coupe |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 189 430 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |