Mercedes-Benz EQE SUV ve verzi 500 4MATIC je vůz vyšší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 330 kW (449 koní) a točivým momentem 858 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 4 sekundy a maximální rychlost je 210 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 126,4 kW na tunu (průměr kategorie: 108,2 kW/t).
Baterie o kapacitě 96 kWh (netto) umožňuje dojezd až 589 km dle WLTP při kombinované spotřebě 18,3 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 863 mm, šířkou 1 940 mm a výškou 1 685 mm (rozvor 3 030 mm) patří do kategorie Vyšší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 520 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 610 kg při maximální přípustné hmotnosti 3 115 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 800 kg. Světlá výška 131 mm a průměr otáčení 12 m doplňují profil vozu.
Cena Mercedes-Benz EQE SUV 500 4MATIC startuje na 2 417 580 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 30. 1. 2026.
| Název | 500 4MATIC |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 330 kW |
| Maximální rychlost | 210 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 s |
| Série | EQE SUV (X 294) (od 05/23) |
| Začátek výroby | X 294 |
| Začátek výroby modelu | EQE SUV 500 |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1685mm |
| Šířka | 2141mm |
| Délka | 4863mm |
| Rozvor | 3030 mm |
| Objem kufru | 520 / - l |
| Hmotnost | 2610 / 3115 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 131 |
| Přední nájezdový úhel | 16 |
| Zadní nájezdový úhel | 19 |
| Přechodový úhel | 11 |
| Kombinovaná | 18.3l/100km |
| Město | 16 l/100km |
| Mimo město | 16 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 589 km |
| Dojezd WLTP | 589 km |
| Dojezd město | 700 km |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 96 kWh |
| Hmotnost baterie | 557 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 495 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW), 255 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 22,0 kW); 80%: 32 min. (DC nabíjecí stanice 170,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 417 580 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1800 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |