Japonská automobilka Mitsubishi nabízí celkem 4 modely: ASX, Grandis, Outlander nebo Eclipse Cross. Outlander patří s délkou 4,719 metru k těm větším, šířka je pak 1,862 m, výška 1,746 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Outlander se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z března 2026. Základní výbava Inform startuje na 1 299 950 Kč, model je dostupný v 5 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Outlander je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonu 302 koní. Nejostřejší z nich (2.4 Plug-In Hybrid 4WD) dosahuje maximální rychlosti 170 km/h a na stovku se dostane za 7 sekund.
Outlander je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
V současné době je na Mitsubishi Outlander k dispozici zvýhodněná cena od 1 198 950 Kč, což představuje úsporu 101 000 Kč (8 %) oproti běžné ceníkové ceně. Sleva 101 000 Kč. Nabídka platí do 31. března 2026.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 2.4 Plug-In Hybrid 4WD ve výbavě Inform platili přibližně 13 418 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 310 210 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mitsubishi Outlander je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mitsubishi Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Podívejte se na vzorové nabídky operativního leasingu nebo si nechte spočítat kalkulaci na míru.
V prosinci 2025 bylo v ČR registrováno 27 kusů modelu Mitsubishi Outlander, z toho 10 nových a 17 ojetých. Tím se řadí jako 98. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly Audi Q5 (27 kusů), Citroën Spacetourer (27 kusů) nebo Subaru Forester (27 kusů).
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Mitsubishi Outlander hodnocení 8,0 z 10. Značka Mitsubishi celkově obsadila 10. místo z 39 hodnocených značek se skóre 8,2.
Uživatelé nejčastěji porovnávají Mitsubishi Outlander s modely Toyota RAV4, Subaru Forester, Mitsubishi Eclipse Cross, Hyundai Santa Fe nebo Mitsubishi ASX.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 225 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 170 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 - - s |
| Série | Outlander (GN0W) (od 03/25) |
| Začátek výroby | GN0W |
| Začátek výroby modelu | Outlander 2.4 Plug-In Hybrid |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1746mm |
| Šířka | 2144mm |
| Délka | 4719mm |
| Rozvor | 2704 mm |
| Objem kufru | 495 / - l |
| Hmotnost | 2070 - -/2665 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 195 |
| Kombinovaná | 23 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 85 km |
| Dojezd WLTP | 85 km |
| Dojezd město | 102 km |
| Kapacita baterie hrubá | 22 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CHAdeMO |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | 135 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 80 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 299 950 Kč - 1 299 950 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1600 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Test: Mitsubishi Outlander PHEV - Te laat op het PHEV feestje?AutoWeek
- Improved driving dynamics and handling compared to the previous model.
- Large electric range of up to 85 kilometers.
- Good reduction in CO2 emissions.
- Performance drops significantly after the electric range is exhausted.
- Chademo port for fast charging which may limit availability of charging stations.
- Engine noise becomes prominent when demanding more power uphill.
- No full 'one pedal' driving capability.