Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2024
Japonská automobilka Mitsubishi nabízí celkem 4 modely: ASX, Grandis, Outlander nebo Eclipse Cross. Grandis patří s délkou 4,413 metru k těm menším, šířka je pak 1,797 m, výška 1,575 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Grandis se vyrábí ve třech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z března 2026. Základní výbava Inform startuje na 594 760 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Grandis je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 139 nebo 156 koní. Nejsilnější z nich (1.8 Hybrid Multi-Mode-automat) dosahuje maximální rychlosti 180 km/h a na stovku se dostane za 9 sekund.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou 1.3 Turbo EDC. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 120 tisíc. Grandis se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 1.3 Turbo ve výbavě Inform platili přibližně 6 139 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 141 920 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mitsubishi Grandis je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mitsubishi Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V prosinci 2025 bylo v ČR registrováno 6 kusů modelu Mitsubishi Grandis, z toho 2 nové a 4 ojeté.
Značka Mitsubishi získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,2 z 10 a obsadila 10. místo z 39 značek.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 104 kW - 116 kW |
| Maximální rychlost | 180 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 9 - 10 s |
| Série | Grandis (od 12/25) |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | Grandis 1.3 Turbo |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1575mm |
| Šířka | 2003mm |
| Délka | 4413mm |
| Rozvor | 2638 mm |
| Objem kufru | 576 / - l |
| Hmotnost | 1359 - 1465/1815 - 1920 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 169 |
| Kombinovaná | 4 - 6l/100km |
| Město | 5 - 7 l/100km |
| Mimo město | 3 - 5 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis-FCM |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | - |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 1 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 59 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 80 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 594 760 Kč - 798 760 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1000 - 1200 kg |
| Nebrzděný | 675 - 730 kg |
Test Mitsubishi Grandis - Renault-techniek, Mitsubishi-look, verrassend zuinigAutoWeek
- tři
- čtyři
- pět
- tři
- dva
- tři
- dva
Testováno v roce 2024