Čínská automobilka MG nabízí celkem 5 modelů: HS, MGS5 EV, ZS, Cyberster nebo MG3. ZS patří s délkou 4,43 metru k těm menším, šířka je pak 1,818 m, výška 1,635 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
ZS se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Základní výbava Excite startuje na 499 990 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – ZS je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 114 nebo 194 koní. Nejsilnější z nich (1.5 Hybrid+ automat) dosahuje maximální rychlosti 168 km/h a na stovku se dostane za 8 sekund.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou 1.5 Hybrid+ automat. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální pětistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 75 tisíc. ZS se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
V současné době je na MG ZS k dispozici zvýhodněná cena od 449 990 Kč, což představuje úsporu 50 000 Kč (9 %) oproti běžné ceníkové ceně. Zvýhodnění 50 000 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 1.5 Hybrid+ automat ve výbavě Excite platili přibližně 5 935 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 137 210 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu MG ZS je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 246 kusů modelu MG ZS, z toho 218 nových a 28 ojetých. Tím se řadí jako osmnáctý nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly CUPRA Ateca (245 kusů), Toyota Yaris Cross (239 kusů) nebo Volkswagen Tayron (238 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od prosince 2024) bylo celkem registrováno 2 956 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal MG ZS hodnocení 7,7 z 10. Značka MG celkově obsadila 38. místo z 39 hodnocených značek se skóre 5,9.
Uživatelé nejčastěji porovnávají MG ZS s modely Dacia Duster, Jeep Compass, Peugeot 2008, KIA Stonic nebo Hyundai Bayon.
MG ZS startuje v Česku na ceně 499 990 Kč za atmosférický benzinový motor 1.5 (85 kW) s manuální převodovkou. Aktuálně běží akce se slevou 50 000 Kč, takže nejlevnější verze vyjde na 449 990 Kč. Hybridní verze Hybrid+ se systémovým výkonem 145 kW (197 koní) startuje na 574 990 Kč. V obou případech jde o jedny z nejnižších cen v segmentu kompaktních SUV. Více v naší master recenzi MG ZS.
Norský youtuber Bjørn Nyland model otestoval celkem 12× v letech 2019–2022 napříč 4 variantami a generacemi. Nejlepší naměřené hodnoty: při 90 km/h 138 Wh/km (dosah 272 km) (EV, 2019), při 120 km/h 240 Wh/km (dosah 173 km) (EV 44.5 kWh), 1000km challenge 11 h 20 min (průměr 88,2 km/h) (EV 72 kWh, 2022), špičkový výkon DC nabíjení 89 kW (EV 72 kWh). Závorka u každé hodnoty uvádí konkrétní variantu a rok testu — výsledky novější generace se proto mohou výrazně lišit od starších verzí. Data pocházejí z jeho veřejné testovací databáze, která obsahuje měření za pevně kontrolovaných podmínek (ustálená rychlost, GPS verifikace, zaznamenaný stav baterie).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 85 kW - 145 kW |
| Maximální rychlost | 168 - 179 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - 12 s |
| Série | ZS (ZS3A) (od 10/24) |
| Začátek výroby | ZS3A |
| Začátek výroby modelu | ZS 1.5 Hybrid+ |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1635mm |
| Šířka | 2048mm |
| Délka | 4430mm |
| Rozvor | 2606 mm |
| Objem kufru | 443 / - l |
| Hmotnost | 1330 - 1380/1705 - 1830 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 161 |
| Kombinovaná | 5 - 6l/100km |
| Město | 6 - 8 l/100km |
| Mimo město | 1 - 6 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | - |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 1 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | - |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 499 990 Kč - 574 990 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 500 - - kg |
| Nebrzděný | 500 - - kg |
Nová generace MG ZS s hybridním pohonem představuje zásadní technologický i dynamický posun vpřed. Recenzent vyzdvihuje především mimořádnou efektivitu v městském provozu, tichý chod a celkovou kultivovanost nového systému Hybrid Plus.Rasto Chvála GARAZ.TV
- Výrazně lepší dynamika se zrychlením z 0 na 100 km/h za 8,7 sekundy.
- Vynikající spotřeba v městském provozu, která se pohybuje mezi 3,6 až 4,5 litru.
- Mezigenerační nárůst délky karoserie a rozvoru pro více vnitřního prostoru a bezpečí.
- Absence dříve nabízeného litrového turbomotoru, který byl stažen z nabídky pohonných jednotek.
Nové MG ZS je moderně vyhlížející a prostorné SUV, které sází především na atraktivní poměr ceny a nabízené výbavy. Hybridní pohon funguje velmi úsporně zejména v městském provozu a případné obavy z technické složitosti mírní nadstandardní sedmiletá záruka.Roadblog.cz
- Bohatá výbava Elegance v kombinaci s příznivou akční cenou
- Velmi povedená 360stupňová parkovací kamera a kvalitně svítící LED světlomety
- Sedmiletá tovární záruka poskytující klid i u složitého hybridního pohonu
- Nemožnost mít automatickou klimatizaci v kombinaci se základním motorem 1.5
- Technicky značně komplikovaný hybridní systém využívající specifickou třístupňovou převodovku
MG ZS po faceliftu působí dospělejším dojmem a nabízí atraktivní poměr ceny a výkonu v kategorii dostupných hybridů. Přestože jde o SUV, nízká světlá výška ho předurčuje primárně pro rodinné využití v městském a příměstském prostředí.topspeedsk
- Výborná cena za výbavu – bohatá sériová bezpečnostní výbava od základu
- 360° kamerový systém v nejvyšší výbavě usnadňuje parkování ve městě
- Hybridní pohon Hybrid+ šetří palivo v městském provozu
- Světlá výška jen 16 cm – nepoukazuje na terénní schopnosti
- Klimatizace nemá přímé fyzické ovladače
- Batožinový prostor pod zadními sedadly omezuje baterie 1,83 kWh
MG ZS (2026) v testu: Nudný patron zahodil bačkoryAutobrezik.com
- Výkon/cena poměr
- Reaktivní hybrid
- Moderní interiér
- Žádný 4x4
- Klimatizace přes displej
- Hluk motoru
TEST MG ZS 1,5l Elegance: Čínský kamiq zaujme cenouAuto.cz
- Příznivá cena
- Komplexní výbava
- 7letá záruka
- Pomalý nástup brzd
- Slabé řazení
- Klimatizace přes displej
TEST MG ZS 1.5: Pokračování v tradici jednoduché technikyAutoRevue.cz
- Kvalita interiéru
- Velký prostor vzadu
- Cena Excite 499 900 Kč
- Slabý výkon na dálnici
- Klimatizace přes displej
- Bez automatické převodovky
Test MG ZS Hybrid+: Výkonný, bohatě vybavený, zajímavě naceněnýAutojournal.cz
- Hybridní pohon
- Výbava za cenu
- Cena od 575 000 Kč
- Trhavé přechody třístupňové převodovky
- Klimatizace přes displej
MG ZS Hybrid+ Exclusive testMagazyn Auto (PL)
- Funkční karoserie
- Praktický kufr
- Atraktivní cena 98 900 PLN
- Volant jen výškově
- Kabelový CarPlay
- Slabší brzdy
MG ZS Hybrid+ nabízí vše důležité za dobré penízeAutosalon.tv
- Komplexní výbava
- Prostorný interiér
- 7letá záruka
- Otisky na piano-lacquer panelu
- Slabý výhled vzad
- Slyšitelný motor na dálnici
Nová generace MG ZS se díky nárůstu rozměrů a standardnímu hybridnímu pohonu posouvá blíže ke kompaktní třídě SUV. Přestože vůz nabízí moderní technologie a prostorný interiér, mezigenerační zdražení a slabší výkon příplatkových LED světel představují znatelné ústupky.Autožurnál
- Karoserie narostla o 10 cm a délkou překonává i Nissan Qashqai.
- Standardní výbava obsahuje adaptivní tempomat, parkovací kameru i hlídání mrtvého úhlu.
- Šířka karoserie 1,82 metru zajišťuje nadstandardní prostor v oblasti předních sedadel.
- Základní cena je o 6 000 eur vyšší oproti předchozí generaci.
- Standardní výbava zahrnuje pouze 16palcová ocelová kola a halogenové světlomety.
- LED světlomety mají omezený světelný výkon a postrádají pokročilé funkce.
- Rozvor náprav 2,6 metru je o 5 cm kratší než u konkurentů.
MG ZS je v recenzi označeno za smysluplné a užitečné rodinné auto, které na českém trhu boduje především bezkonkurenční cenou. I přes určité technologické nedostatky v interiéru a méně kultivovaný automat jej autorka považuje za velmi atraktivní volbu pro racionální řidiče.ŽenavAutě.cz
- Vynikající poměr ceny a nabízené hodnoty v porovnání s konkurencí
- Bohatá základní výbava bez nutnosti dalších vysokých příplatků
- Snadné nastupování a velké množství dostupných asistenčních systémů
- Zastaralý multimediální displej s pomalými reakcemi na dotyk
- Nízké rozlišení parkovací kamery se záběrem 360 stupňů
- Trhavý projev automatické převodovky vyžadující velmi citlivou práci s plynem
- Slabší dynamika tříválcového motoru, který není určen pro rychlou jízdu