Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2025
Čínská automobilka MG nabízí celkem 5 modelů: ZS, HS, MGS5 EV, MG3 nebo Cyberster. MGS5 EV patří s délkou 4,476 metru k těm menším, šířka je pak 1,849 m, výška 1,621 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
MGS5 EV se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Základní výbava Emotion startuje na 789 990 Kč, model je dostupný v 2 různých výbavách.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Standard Range Comfort. MGS5 EV se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem zadních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například americká automobilka Jeep nabízí Avenger spalovací s motorem 1.2 4xe Hybrid eDCT6 za 809 900 Kč.
V současné době je na MG MGS5 EV k dispozici zvýhodněná cena od 719 990 Kč, což představuje úsporu 70 000 Kč (9 %) oproti běžné ceníkové ceně. Zvýhodnění 70 000 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Standard Range Comfort ve výbavě Emotion platili přibližně 8 154 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 188 490 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu MG MGS5 EV je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Značka MG získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 5,9 z 10 a obsadila 38. místo z 39 značek.
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 125 kW - 170 kW |
| Maximální rychlost | 170 - 190 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 - 8 s |
| Série | MGS5 EV (ZS3E) (od 05/25) |
| Začátek výroby | ZS3E |
| Začátek výroby modelu | MGS5 EV Standard Range |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1621mm |
| Šířka | 2094mm |
| Délka | 4476mm |
| Rozvor | 2730 mm |
| Objem kufru | 453 / - l |
| Hmotnost | 1710 - 1755/2080 - 2150 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 15 - 16l/100km |
| Město | 10 l/100km |
| Mimo město | 11 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 340 - 480 km |
| Dojezd WLTP | 340 - 480 km |
| Dojezd město | 491 - 682 km |
| Kapacita baterie hrubá | 49 - 64 kWh |
| Kapacita baterie netto | 47 - 62 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP), Nikl-kobalt-mangan (NCM) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano (u části motorů) |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 789 990 Kč - 899 990 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 750 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
MG S5 EV (2025) v testu: racionální volbacarmagazine.co.uk
- Komfortní jízda
- Prostorný interiér
- Výborná cena (od ~29 000 GBP)
- Některé levnější plasty v interiéru
- Zcela postrádá charakter a emocionální zapojení
- Nudný jízdní projev
Testováno v roce 2025