MG MGS5 EV ve verzi Standard Range Comfort je vůz nižší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 125 kW (170 koní) a točivým momentem 250 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na zadní nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 8 sekund a maximální rychlost je 170 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 73,1 kW na tunu (průměr kategorie: 85,4 kW/t).
Baterie o kapacitě 47 kWh (netto) umožňuje dojezd až 340 km dle WLTP při kombinované spotřebě 16 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě. Funkce V2L umožňuje napájet externí spotřebiče.
S délkou 4 476 mm, šířkou 1 849 mm a výškou 1 621 mm (rozvor 2 730 mm) patří do kategorie Nižší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 453 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 710 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 080 kg. Brzděný přívěs může vážit až 750 kg. Průměr otáčení činí 10 m.
Cena MG MGS5 EV Standard Range Comfort startuje na 789 990 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 19. 1. 2026.
| Název | Standard Range Comfort |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 125 kW |
| Maximální rychlost | 170 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 s |
| Série | MGS5 EV (ZS3E) (od 05/25) |
| Začátek výroby | ZS3E |
| Začátek výroby modelu | MGS5 EV Standard Range |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1621mm |
| Šířka | 2094mm |
| Délka | 4476mm |
| Rozvor | 2730 mm |
| Objem kufru | 453 / - l |
| Hmotnost | 1710 / 2080 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 16l/100km |
| Město | 10 l/100km |
| Mimo město | 11 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 340 km |
| Dojezd WLTP | 340 km |
| Dojezd město | 491 km |
| Kapacita baterie hrubá | 49 kWh |
| Kapacita baterie netto | 47 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 80%: 24 min. (DC nabíjecí stanice 120,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 789 990 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 750 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |