Francouzská automobilka Peugeot nabízí celkem 23 modelů, namátkově třeba 308 SW, Rifter N1, e-Rifter, 208 nebo e-208. Rifter N1 patří s délkou 4,405 metru k těm menším, šířka je pak 1,848 m, výška 1,818 m. Hodnoty průměrného kombíku jsou pak 4,73 m na délku, 1,86 m na šířku a 1,57 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde karoserie vede v jedné linii nad zavazadlový prostor a pak jde ostře dolů. Díky tomu disponuje opravdu velkým zavazadlovým prostorem.
Rifter N1 se vyrábí ve třech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Základní výbava Active startuje na 615 000 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou N1 1.5 BlueHDi 130 Allure EAT8. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 60 tisíc. Rifter N1 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
V současné době je na Peugeot Rifter N1 k dispozici zvýhodněná cena od 574 000 Kč, což představuje úsporu 41 000 Kč (7 %) oproti běžné ceníkové ceně. Akční nabídka březen 2026. Nabídka platí do 31. března 2026.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za N1 1.5 BlueHDi 100 Allure ve výbavě Active platili přibližně 6 348 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 146 760 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Peugeot Rifter N1 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U kombíku vás jistě bude zajímat i objem kufru. Peugeot Rifter N1 disponuje objemem 775 litrů, resp. 1414 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Mitsubishi ASX (484 litrů), Dongfeng Shine GS (474 litrů), Ligier Myli (459 litrů), Peugeot 2008 (434 litrů) nebo Chery Tiggo 4 HEV (430 litrů)
Značka Peugeot získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 6,4 z 10 a obsadila 34. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Peugeot dlouhodobou průměrnou poruchovost 24,7 % (9. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 75 kW - 96 kW |
| Maximální rychlost | 167 - 184 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 10 - 13 s |
| Série | Rifter (E) N1 (od 01/24) |
| Začátek výroby | E |
| Začátek výroby modelu | Rifter N1 L1 1.5 BlueHDi 100 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1818mm |
| Šířka | 2107mm |
| Délka | 4405mm |
| Rozvor | 2785 mm |
| Objem kufru | 775 / 1414 l |
| Hmotnost | 1561 - 1598/2375 - 2395 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 5 - -l/100km |
| Město | 5 - 7 l/100km |
| Mimo město | 5 l/100km |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 615 000 Kč - 765 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1000 - 1025 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |