Porsche Taycan ve verzi 4S Performance baterie Plus je luxusní automobil s elektrickým pohonem o výkonu 440 kW (598 koní) a točivým momentem 710 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 3 sekundy a maximální rychlost je 250 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 189,2 kW na tunu (průměr kategorie: 170,3 kW/t).
Baterie o kapacitě 97 kWh (netto) umožňuje dojezd až 646 km dle WLTP při kombinované spotřebě 17 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 963 mm, šířkou 1 966 mm a výškou 1 379 mm (rozvor 2 900 mm) patří do kategorie Luxusní třída. Zavazadlový prostor nabízí 407 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 325 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 880 kg. Světlá výška 127 mm a průměr otáčení 11 m doplňují profil vozu.
Cena Porsche Taycan 4S Performance baterie Plus startuje na 3 122 596 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 4. 2026.
| Název | 4S Performance baterie Plus |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (2) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 440 kW |
| Maximální rychlost | 250 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 s |
| Série | Taycan (Y1A) (od 03/24) |
| Začátek výroby | Y1A |
| Začátek výroby modelu | Taycan 4S Performancebatterie Plus |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1379mm |
| Šířka | 2144mm |
| Délka | 4963mm |
| Rozvor | 2900 mm |
| Objem kufru | 407 / - l |
| Hmotnost | 2325 / 2880 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 127 |
| Kombinovaná | 17l/100km |
| Město | 16 l/100km |
| Mimo město | 15 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 646 km |
| Dojezd WLTP | 646 km |
| Dojezd město | 711 km |
| Kapacita baterie hrubá | 105 kWh |
| Kapacita baterie netto | 97 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 660 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW), 360 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 22,0 kW); 80%: 33 min. (DC nabíjecí stanice 150,0 kW), 18 min. (DC nabíjecí stanice 320,0 kW) |
| typ | coupe |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 3 122 596 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |