Renault Scénic E-Tech Electric ve verzi E-Tech Electric 170 Comfort Range je vůz nižší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 125 kW (170 koní) a točivým momentem 280 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 8 sekund a maximální rychlost je 150 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 68,6 kW na tunu (průměr kategorie: 85,4 kW/t).
Baterie o kapacitě 60 kWh (brutto) umožňuje dojezd až 420 km dle WLTP při kombinované spotřebě 16 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě. Funkce V2L umožňuje napájet externí spotřebiče.
S délkou 4 470 mm, šířkou 1 864 mm a výškou 1 571 mm (rozvor 2 785 mm) patří do kategorie Nižší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 545 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 822 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 340 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 100 kg. Světlá výška 145 mm a průměr otáčení 10 m doplňují profil vozu.
Cena Renault Scénic E-Tech Electric E-Tech Electric 170 Comfort Range startuje na 1 053 000 Kč (přepočet z EUR, orientační).
| Název | E-Tech Electric 170 Comfort Range |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 125 kW |
| Maximální rychlost | 150 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 s |
| Série | Scénic (RCB) E-Tech Electric (od 03/24) |
| Začátek výroby | RCB |
| Začátek výroby modelu | Scénic E-Tech Electric 170 Comfort Range |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1571mm |
| Šířka | 2085mm |
| Délka | 4470mm |
| Rozvor | 2785 mm |
| Objem kufru | 545 / - l |
| Hmotnost | 1822 / 2340 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 145 |
| Kombinovaná | 16l/100km |
| Město | 12 l/100km |
| Mimo město | 12 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 420 km |
| Dojezd WLTP | 420 km |
| Dojezd město | 559 km |
| Kapacita baterie hrubá | 60 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 411 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 1188 min. (AC zásuvka 230V 2,3 kW), 696 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 3,7 kW), 250 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW), 110 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 22,0 kW); 80%: 32 min. (DC nabíjecí stanice 130,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 80 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 053 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1100 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |