SERES 5 ve verzi EV 4WD je vůz vyšší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 430 kW (585 koní) a točivým momentem 940 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 4 sekundy a maximální rychlost je 200 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 182,2 kW na tunu.
Baterie o kapacitě 80 kWh (brutto) umožňuje dojezd až 430 km dle WLTP při kombinované spotřebě 18 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě. Funkce V2L umožňuje napájet externí spotřebiče.
S délkou 4 700 mm, šířkou 1 930 mm a výškou 1 625 mm (rozvor 2 875 mm) patří do kategorie Vyšší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 367 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 360 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 735 kg. Světlá výška 155 mm.
Cena SERES 5 EV 4WD startuje na 1 690 000 Kč (přepočet z EUR, orientační).
| Název | EV 4WD |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 430 kW |
| Maximální rychlost | 200 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 s |
| Série | 5 (od 03/23) |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | 5 EV |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1625mm |
| Šířka | 2180mm |
| Délka | 4700mm |
| Rozvor | 2875 mm |
| Objem kufru | 367 / - l |
| Hmotnost | 2360 / 2735 Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | 155 |
| Kombinovaná | 18l/100km |
| Město | 19 l/100km |
| Mimo město | 18 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 430 km |
| Dojezd WLTP | 430 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 80 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Semi Solid State |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 420 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 42 min. (DC nabíjecí stanice 100,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 690 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |