Škoda Enyaq Coupé RS ve verzi RS Coupé je vůz střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 250 kW (340 koní). Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 5,4 sekund a maximální rychlost je 180 km/h.
Baterie o kapacitě 82 kWh (netto) umožňuje dojezd až 555 km dle WLTP při kombinované spotřebě 15,7 kWh/100 km.
S délkou 4 658 mm, šířkou 1 879 mm a výškou 1 623 mm (rozvor 2 766 mm) patří do kategorie Střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 570 litrů.
Cena Škoda Enyaq Coupé RS RS Coupé startuje na 1 410 000 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 4. 5. 2026.
| Název | RS Coupé |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | - |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 250 kW |
| Maximální rychlost | 180 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5.4 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1623mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4658mm |
| Rozvor | 2766 mm |
| Objem kufru | 570 / - l |
| Hmotnost | - / - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 15.7l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 555 km |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 82 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | - |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 410 000 Kč |
| Minimální výbava | RS |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |