Volkswagen ID.4 ve verzi Pro je vůz střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 210 kW (286 koní) a točivým momentem 545 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na zadní nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6 sekund a maximální rychlost je 180 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 98,2 kW na tunu (průměr kategorie: 108,4 kW/t).
Baterie o kapacitě 77 kWh (netto) umožňuje dojezd až 569 km dle WLTP při kombinované spotřebě 15 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 584 mm, šířkou 1 852 mm a výškou 1 634 mm (rozvor 2 771 mm) patří do kategorie Střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 543 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 139 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 690 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 000 kg. Světlá výška 163 mm a průměr otáčení 10 m doplňují profil vozu.
Cena Volkswagen ID.4 Pro startuje na 1 244 900 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 8. 1. 2026.
| Název | Pro |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 210 kW |
| Maximální rychlost | 180 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 s |
| Série | ID.4 (E2) (od 12/20) |
| Začátek výroby | E2 |
| Začátek výroby modelu | ID.4 Pro |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1634mm |
| Šířka | 2108mm |
| Délka | 4584mm |
| Rozvor | 2771 mm |
| Objem kufru | 543 / - l |
| Hmotnost | 2139 / 2690 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 163 |
| Přední nájezdový úhel | 15 |
| Zadní nájezdový úhel | 16 |
| Přechodový úhel | 13 |
| Kombinovaná | 15l/100km |
| Město | 11 l/100km |
| Mimo město | 12 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 569 km |
| Dojezd WLTP | 569 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 82 kWh |
| Kapacita baterie netto | 77 kWh |
| Hmotnost baterie | 495 kg |
| Technologie baterie | Lithium-nikl-mangan-kobalt (NMC) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 480 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 28 min. (DC nabíjecí stanice 175,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | bubnové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 244 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1000 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |