Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2025
Jihokorejská automobilka Kia nabízí celkem 21 modelů, namátkově třeba EV2, EV3, EV5, EV6 nebo EV9. EV5 patří s délkou 4,61 metru k těm menším, šířka je pak 1,875 m, výška 1,675 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
EV5 se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z března 2026. Základní výbava Air startuje na 1 094 980 Kč, model je dostupný v 8 různých výbavách.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Earth. EV5 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Earth ve výbavě Air platili přibližně 11 303 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 261 380 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Kia EV5 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Kia Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V prosinci 2025 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu Kia EV5.
Značka Kia získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,2 z 10 a obsadila 10. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Kia dlouhodobou průměrnou poruchovost 28,3 % (13. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 160 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 165 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - - s |
| Série | EV5 (OV1) (od 11/25) |
| Začátek výroby | OV1 |
| Začátek výroby modelu | EV5 (81,4 kWh) |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1675mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4610mm |
| Rozvor | 2750 mm |
| Objem kufru | 566 / - l |
| Hmotnost | 2069 - -/2580 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 167 |
| Kombinovaná | 16 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 530 km |
| Dojezd WLTP | 530 km |
| Dojezd město | 750 km |
| Kapacita baterie hrubá | 81 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 483 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 094 980 Kč - 1 094 980 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1200 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Test Kia EV5 – Statečně se pere s nizozemskou zimou, od teď to bude jen lepšíAutoWeek
- Velký 81,4 kWh akumulátor zajišťuje solidní zimní dojezd i při vyšší spotřebě
- Prostorný a praktický interiér s dobrou výbavou GT-PlusLine
- Pohodlné chování v zimních podmínkách na zimních pneumatikách
- Zimní spotřeba 22 kWh/100 km výrazně zkracuje dojezd oproti WLTP
- Maximální výkon nabíjení jen 150 kW
- Dojezd 350 km v zimě může být limitující pro delší výlety
Testováno v roce 2025