Nový Hyundai i10 nabídne bezpečnostní asistenty už za základních 220 tisíc

,

Automobilka Hyundai se budoucnosti nebojí a i přes širokou škálu svých elektrifikovaných modelů (kterých bude ke konci roku 2020 již 75%) nebude nabízet svůj nejmenší model jako elektromobil tak, jak to dělá některá konkurence. Místo toho se u nové generace i10 zaměřuje na bezpečnost, technologie a v neposlední řadě cenovou dostupnost vozu. 

Nová i10 nabídne více vnitřního prostoru díky delšímu rozvoru, i nadále zůstává pětimístná a i když se jedná prakticky o nejmenší třídu automobilů, tak jízda vzadu ve třech lidech reálná je. Kufr má na tuto třídu bohatých 252 litrů.

Základní cena nabídne bezpečnostní asistenty

Už v základní akční cenovce 219 990 Kč přitom nabídne nouzové brzdění včetně varování před čelním nárazem, asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích a asistent sledování únavy řidiče, systém eCall, brzdový asistent a i třeba Isofix úchyty pro dětskou sedačku. 

Interiér verze "Club"

Nejlevnější verze s klimatizací je varianta Classic (+10 000Kč), dálkové centrální zamykání a rádio pak nabídne paket “Club” (Classic +10 000Kč). Zrcadlení mobilního telefonu Apple Carplay/Android Auto včetně bluetooth handsfree pak nabídne výbava “Smart”, začínající na 270 tisících. V nejvyšší výbavě “Style” pak nechybí ani bezdrátová nabíječka nebo vyhřívání předních sedadel.

Interiér výbavy Style

Tím ale technologická výbava nekončí, novinka nabídne v průběhu roku i systém vzdáleného přístupu k vozidlu “BlueLink”, který umožní na dálku lokalizovat vůz a v případě potřeby ho zamknout, aktivovat houkačku nebo zjistit jeho stav. Propojen bude také s poplašným systémem vozidla.

Atmosférické motorizace doplní 100 koňové turbo výhradně s N-Line paketem

Základními motorizacemi budou atmosférické zážehové motory - tříválec 1.0 MPi s výkonem 49kW s nejvyšší rychlostí 156km/h a čtyřválec 1.2MPi, který je vyladěn na nejvyšší výkon 62 kW (84 k) a maximální točivý moment 118 Nm a dosahuje  nejvyšší rychlostí 171 km/h. Oba motory lze volitelně párovat s pětistupňovou robotizovanou převodovkou (+30 tisíc). 

Později navíc přijde i varianta N-Line, která dostane vlastní motorizaci 1.0 Turbo GDI s nejvyšším výkonem 74kW (100 koní) a maximálním točivým momentem 172 Nm.

Hyundai startuje komunikaci nového modelu i10 s kampaní „Mějte velké cíle,“  součástí které je také podpora nadačního fondu Radost dětem. Ten dlouhodobě podporují také zpěváci a muzikáloví herci, manželé Michal a Denise Bragagnolo, kteří se nyní stanou mediálními tvářemi nového modelu Hyundai i10.

Akční nabídky

Rivalové

Kia Picanto
Cena od299 980 Kč
Palivabenzín
Převodovkaa, m
PohonFWD
Výkon49 kW - 74 kW
Maximální rychlost159 - 180 Km/h
Spotřeba4 - 4 l/100km
Akcelerace17 - 17 s
0
Porovnávač
TOPlist