Suzuki

Aktuální modely

Suzuki Ignis
Cena od313 900 Kč
Palivamild-hybrid
Suzuki Swift
Cena od332 900 Kč
Palivahybrid
Suzuki Jimny
Cena od422 900 Kč
Palivabenzín
Suzuki Vitara
Cena od469 900 Kč
Palivahybrid mild-hybrid
Suzuki S-Cross
Cena od489 900 Kč
Palivabenzín hybrid
Suzuki Swift Sport
Cena od524 900 Kč
Palivahybrid
Suzuki Swace
Cena od610 900 Kč
Palivahybrid
Suzuki Across
Cena od1 399 900 Kč
Palivaplug-in-hybrid

Suzuki

Suzuki je nadnárodní společnost sídlící v japonském Hamamatsu. Jedná se o společnost specializující se na výrobu vozů nižší i střední třídy, sportovních motocyklů a čtyřkolek.

O společnosti

Nejvíce pracovníků Suzuki zaměstnává v japonských závodech Osuka, Iwata, Kosai a Sagara, do ČR se nejčastěji vozy dováží z maďarského města Ostřihom (Swift, S–Cross a Vitara), jen offroadový Jimny se stále vyrábí v Japonsku. Celkově Suzuki ve svých závodech zaměstnává přes 45 tisíc zaměstnanců, což z ní dělá devátou největší společnost vyrábějící automobily a motocykly.

Historie společnosti Suzuki

Suzuki Loom Company byla založena v roce 1909, nicméně z původní výroby tkacích strojů se na automobilový průmysl přeorientovala až v roce 1937. Po 2. světové válce byla společnost v krizi, ze které se vzpamatovala až v 60. letech, kdy expandovala do dalších států jihovýchodní Asie. První auto vyrobila v roce 1955 a jmenovalo se Suzulight.

Současná image

V současné době se Suzuki zaměřuje zejména na vozy 4x4, které nabízí napříč svoji nabídkou - kromě Vitary a Jimnyho tak pohon všech kol dostanete i v Ignisu a Swiftu, kde moc alternativ v této třídě není. Novinkou, oznámenou v roce 2019 je partnerství s Toyotou, kde obě společnosti budou benefitovat z sdílených technologií. Toyota tak kromě jiného nabídne svůj hybridní systém, Suzuki zase motory do aut kompaktní třídy. Dlouhou tradici má však automobilka i na poli produkce sportovních motocyklů a čtyřkolek.

0
Porovnávač
TOPlist