Suzuki

Aktuální modely

Suzuki Ignis
Cena od253 300 Kč
Palivabenzín
Suzuki Swift
Cena od264 900 Kč
Palivabenzín hybrid
Suzuki Baleno
Cena od293 300 Kč
Palivabenzín hybrid
Suzuki Vitara
Cena od393 900 Kč
Palivabenzín
Suzuki S-Cross
Cena od414 900 Kč
Palivabenzín
Suzuki Swift Sport
Cena od479 900 Kč
Palivabenzín

Suzuki

Suzuki je nadnárodní společnost sídlící v japonském Minami-ku. Jedná se o společnost specializující se na výrobu vozů nižší i střední třídy, sportovních motocyklů a čtyřkolek.

O společnosti

Nejvíce pracovníků Suzuki zaměstnává v japonských závodech Osuka, Iwata, Kosai a Sagara, díky partnerství s General Motors, Volkswagenem a Mazdou jsou však součástky do vozů Suzuki vyráběny i v dalších desítkách továren po celém světě. Celkově Suzuki ve svých závodech zaměstnává přes 45 tisíc zaměstnanců, což z ní dělá devátou největší společnost vyrábějící automobily a motocykly.

Historie společnosti Suzuki

Suzuki Loom Company byla založena v roce 1909, nicméně z původní výroby tkacích strojů se na automobilový průmysl přeorientovala až v roce 1937. Po 2. světové válce byla společnost v krizi, ze které se vzpamatovala až v 60. letech, kdy expandovala do dalších států jihovýchodní Asie. V 80. letech uzavřela Suzuki strategické partnerství s General Motors a na počátku 21. století byl cca 20% společnosti odkoupen německou Volkswagen Group.

Současná image

V současné době Suzuki distribuuje především vozy nižší a střední třídy, případně i malé SUV. Dlouhou tradici má však automobilka i na poli produkce sportovních motocyklů a čtyřkolek.

0
Porovnávač
TOPlist