Suzuki

Aktuální modely

Suzuki Ignis
Cena od351 900 Kč
Palivamild-hybrid
Suzuki Swift
Cena od358 900 Kč
Palivahybrid
Suzuki Vitara
Cena od540 900 Kč
Palivamild-hybrid
Suzuki S-Cross
Cena od555 900 Kč
Palivahybrid
Suzuki Swift Sport
Cena od566 900 Kč
Palivahybrid
Suzuki Jimny
Cena od585 900 Kč
Palivabenzín
Suzuki Swace
Cena od694 900 Kč
Palivahybrid
Suzuki Across
Cena od1 559 900 Kč
Palivaplug-in-hybrid

Suzuki

Suzuki je nadnárodní společnost sídlící v japonském Hamamatsu. Jedná se o společnost specializující se na výrobu vozů nižší i střední třídy, sportovních motocyklů a čtyřkolek.

O společnosti

Nejvíce pracovníků Suzuki zaměstnává v japonských závodech Osuka, Iwata, Kosai a Sagara, do ČR se nejčastěji vozy dováží z maďarského města Ostřihom (Swift, S–Cross a Vitara), jen offroadový Jimny se stále vyrábí v Japonsku. Celkově Suzuki ve svých závodech zaměstnává přes 45 tisíc zaměstnanců, což z ní dělá devátou největší společnost vyrábějící automobily a motocykly.

Historie společnosti Suzuki

Suzuki Loom Company byla založena v roce 1909, nicméně z původní výroby tkacích strojů se na automobilový průmysl přeorientovala až v roce 1937. Po 2. světové válce byla společnost v krizi, ze které se vzpamatovala až v 60. letech, kdy expandovala do dalších států jihovýchodní Asie. První auto vyrobila v roce 1955 a jmenovalo se Suzulight.

Současná image

V současné době se Suzuki zaměřuje zejména na vozy 4x4, které nabízí napříč svoji nabídkou - kromě Vitary a Jimnyho tak pohon všech kol dostanete i v Ignisu a Swiftu, kde moc alternativ v této třídě není. Novinkou, oznámenou v roce 2019 je partnerství s Toyotou, kde obě společnosti budou benefitovat z sdílených technologií. Toyota tak kromě jiného nabídne svůj hybridní systém, Suzuki zase motory do aut kompaktní třídy. Dlouhou tradici má však automobilka i na poli produkce sportovních motocyklů a čtyřkolek.

0
Porovnávač
TOPlist