Alpine A290 ve verzi GT je malé auto s elektrickým pohonem o výkonu 130 kW (177 koní) a točivým momentem 285 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 7 sekund a maximální rychlost je 160 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 83,7 kW na tunu (průměr kategorie: 78,1 kW/t).
Baterie o kapacitě 52 kWh (brutto) umožňuje dojezd až 380 km dle WLTP při kombinované spotřebě 15 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě. Funkce V2L umožňuje napájet externí spotřebiče.
S délkou 3 990 mm, šířkou 1 820 mm a výškou 1 520 mm (rozvor 2 530 mm) patří do kategorie Malé auto. Zavazadlový prostor nabízí 326 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 554 kg při maximální přípustné hmotnosti 1 950 kg. Brzděný přívěs může vážit až 500 kg. Průměr otáčení činí 10 m.
Cena Alpine A290 GT startuje na 1 006 000 Kč (přepočet z EUR, orientační).
| Název | GT |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 130 kW |
| Maximální rychlost | 160 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 s |
| Série | A290 (P01) (od 12/24) |
| Začátek výroby | P01 |
| Začátek výroby modelu | A290 |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1520mm |
| Šířka | 2020mm |
| Délka | 3990mm |
| Rozvor | 2530 mm |
| Objem kufru | 326 / - l |
| Hmotnost | 1554 / 1950 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 15l/100km |
| Město | 11 l/100km |
| Mimo město | 11 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 380 km |
| Dojezd WLTP | 380 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 52 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 300 kg |
| Technologie baterie | Lithium-nikl-mangan-kobalt (NMC) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 1033 min. (AC zásuvka 230V 2,3 kW), 588 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 3,7 kW), 193 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 30 min. (DC nabíjecí stanice 100,0 kW) |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 006 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 500 kg |
| Nebrzděný | 500 kg |