Čínská automobilka BYD nabízí celkem 9 modelů, namátkově třeba Seal 6 DM-i Touring, Tang, Atto 2, Atto 3 nebo Seal U. Seal 6 DM-i Touring patří s délkou 4,84 metru k těm větším, šířka je pak 1,875 m, výška 1,505 m. Hodnoty průměrného kombíku jsou pak 4,73 m na délku, 1,86 m na šířku a 1,57 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde karoserie vede v jedné linii nad zavazadlový prostor a pak jde ostře dolů. Díky tomu disponuje opravdu velkým zavazadlovým prostorem.
Seal 6 DM-i Touring se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Seal 6 DM-i Touring je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 181 nebo 209 koní. Nejsilnější z nich (DM-i Touring Comfort CVT) dosahuje maximální rychlosti 180 km/h a na stovku se dostane za 8 sekund.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou DM-i Touring Boost CVT. Seal 6 DM-i Touring se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například jihokorejská automobilka KGM nabízí Rexton s motorem 2.2 Diesel 4WD automat za 946 800 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za DM-i Touring Boost CVT ve výbavě Boost platili přibližně 9 734 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 225 080 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu BYD Seal 6 DM-i Touring je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V prosinci 2025 bylo v ČR registrováno 4 kusy modelu BYD Seal 6 DM-i Touring.
Značka BYD získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,4 z 10 a obsadila 6. místo z 39 značek.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 135 kW - 156 kW |
| Maximální rychlost | 180 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - - s |
| Série | Seal 6 DM-i Touring (od 12/25) |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | Seal 6 Touring DM-i |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1505mm |
| Šířka | 2102mm |
| Délka | 4840mm |
| Rozvor | 2790 mm |
| Objem kufru | 500 / - l |
| Hmotnost | 1710 - 1805/2145 - 2240 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 7 - 11l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 54 - 101 km |
| Dojezd WLTP | 54 - 101 km |
| Dojezd město | 72 - 133 km |
| Kapacita baterie hrubá | 10 - 19 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano (u části motorů) |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 943 000 Kč - 1 109 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 750 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Test: BYD Seal 6 DM-i Touring je hodně zajímavé kombi s fantastickým dojezdemAutobible.cz
- Unikátní Super DM-i hybridní systém
- Dojezd až 1350 km
- Rychlá akcelerace 0-100 za 8,5 s
- Nepohodlné krátké sedáky
- Velký displej nedostatečně využitý
- Nekonzistentní regulace teploty
- Špatná automatická reakce dálkového světla
Dojezd 1400 kilometrů, velký kufr, luxusní výbava a bezkonkurenční cena. Test BYD Seal 6 DM-i TouringAutojournal.cz
- Elektrický dojezd až 105 km, celkový dojezd až 1400 km
- Prostorný kufr 500-675 l
- Komfortně naladěný podvozek
- Omezené možnosti individualizace
- Pouze syntetické čalounění
- Pomalejší DC nabíjení
- Nevýrazný design
TEST BYD Seal 6 DM-i Touring – Ještě kousek chybíAuto.cz
- Dostatečně prostorný interiér
- Slušný elektrický dojezd okolo 100 km
- Velká 65l nádrž
- Vyšší spotřeba benzinu v hybridním režimu než evropská konkurence
- Pomalejší DC nabíjení než rivale
- Tuhý podvozek, méně komfortní
- Nespolehlivý Apple CarPlay
BYD Seal 6 DM-i Touring – Další nejAutomobil Revue
- Zlepšený podvozek oproti Seal 5
- Prostorná kabina
- Inteligentní hybridní systém
- Řízení postrádá zpětnou vazbu
- Zavazadlový prostor výrazně menší než u konkurence
- Základní motorizace nedostačující
- Pomalejší DC nabíjení než VW
BYD Seal 6 DM-i Touring – čínský atak na PassataMagazyn Auto
- Dobrá celková kvalita a uživatelsky přívětivé ovládání
- Rychlý multimediální systém
- Komfortní elektricky ovládaná sedadla
- Průměrné zadní místo v porovnání s konkurencí
- Užší kabina než Passat a Superb
- Opožděná reakce plynu
- Nadměrný hluk nad 120 km/h
Svezli jsme se v BYD SEAL 6 U DM-i Touring – novinka na českém trhuAutoRevue.cz
- Velmi příznivá spotřeba paliva
- Velmi tichý provoz
- Vynikající interiérová výbava
- Přední sedadla postrádají dostatečnou oporu
- Příliš měkký podvozek způsobuje náklony
- Opožděná reakce podvozku
- Netradiční rozložení ovládačů
VW Passat by se měl začít bát? Tak jezdí hybridní kombi od BYDOTOMOTO News
- Výjimečná spotřeba: něco přes 5 l/100 km ve městě
- Svižná odezva elektrického motoru
- Kvalitní interiér s měkkými materiály
- Zadní místo pro nohy menší než Passat
- Nadměrné zpoždění startu motoru
- Nadměrný hluk nad 120 km/h
- Agresivní asistent udržení v pruhu