Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2023
Čínská automobilka BYD nabízí celkem 9 modelů, namátkově třeba Dolphin, Dolphin Surf, Tang, Atto 2 nebo Atto 3. Dolphin patří s délkou 4,29 metru k těm větším, šířka je pak 1,77 m, výška 1,57 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,2 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
Dolphin se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Design. Dolphin se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například jihokorejská automobilka KIA nabízí Sportage s motorem Kia Sportage 1.6 T-GDI AWD DCT za 894 980 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Design platili přibližně 9 176 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 212 120 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu BYD Dolphin je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V prosinci 2025 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu BYD Dolphin.
Značka BYD získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,4 z 10 a obsadila 6. místo z 39 značek.
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 150 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 160 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 - - s |
| Série | Dolphin (EM2E-1) (od 10/23) |
| Začátek výroby | EM2E-1 |
| Začátek výroby modelu | Dolphin |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1570mm |
| Šířka | 2012mm |
| Délka | 4290mm |
| Rozvor | 2700 mm |
| Objem kufru | 345 / - l |
| Hmotnost | 1658 - -/2068 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 15 - -l/100km |
| Město | 11 l/100km |
| Mimo město | 12 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 427 km |
| Dojezd WLTP | 427 km |
| Dojezd město | 559 km |
| Kapacita baterie hrubá | 60 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 420 kg |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano (u části motorů) |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 889 000 Kč - 889 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Dlaczego Polacy pokochali ten samochód? BYD Dolphin Surf Comfort | TESTMagazyn Auto
- Prostorná a pěkně zpracovaná kabina
- Svižné zrychlení
- Vyzrálý klidný podvozek, tichá jízda
- Chybí zadní stěrač
- Omezený výhled v diagonálních směrech
- Vyšší spotřeba energie
- Max nabíjecí výkon jen 66 kW
Elektromobil do půl milionu? Nový BYD Dolphin Surf je dlouhý jako fabiaAuto.cz
- Cena pod 500 000 Kč
- Praktické městské rozměry
- V2L standardně
- Interiér do šířky nijak výjimečný
- Omezený prostor vzadu
- Slabé zrychlení základní verze
- Malá kola
Elektromobil za 499 900 Kč dorazil do Česka. Ale má zásadní háčekEV Magazín
- Velmi konkurenční vstupní cena
- Prostorný interiér pro město
- Solidní základní výbava
- Pomalé nabíjení (65-85 kW DC)
- Základní verze jen 220 km WLTP
- Nevhodné pro dálniční jízdy
- Nižší rychlost nabíjení oproti konkurenci
BYD Dolphin Surf: Že by konečně čínské auto, které dokáže konkurovat tradičním značkám?Autíčkář.cz
- Překvapivě živý motor
- Vyzrálý podvozek, tlumí nerovnosti dobře
- Výbava extravagantní pro tuto třídu
- Několik typicky čínských zvláštností
- Drobné nedostatky v detailech
BYD Dolphin Surf – Lék na elektřinu?Automobil Revue
- Pokročilá LFP Blade Battery
- Dedikovaná EV platforma
- V2L a NFC odemykání
- Tvrdý podvozek na nerovnostech
- Skromné materiály interiéru
- Jednoduchá kola zadních dveří
- Neintuitivní mechanické ovládání
Test: BYD Dolphin Surf - překvapivě pohodlný pro tak malé autoAutoWeek
- Výjimečně komfortní odpružení pro tak malé auto s délkou pod 4 metry
- Bohatá standardní výbava včetě adaptivního tempomatu a 360° kamery
- Slušná prostornost s 308 litry zavazadlového prostoru a dvěma dospělými vzadu
- Verze Active má jen 220 km dojezdu (30 kWh baterie)
- Chybí automatická klimatizace ve všech verzích
- Pomalu reagující drop-down menu pro vypnutí rychlostních varování
Test BYD Dolphin Surf: nepřekonatelný poměr ceny a výkonu?0Auto Plus
- Žádné zápory neuvedeny
BYD Dolphin Surf. Już jeździłem chińskim autem w cenie DaciiAuto Świat
- Svižné rozjezdy ve městě
- Malý poloměr otáčení 10,1 m
- Navigace a hlasové ovládání fungují
- Brzdná dráha přes 46 metrů
- CarPlay nefunguje ve vertikálním režimu displeje
Duurtestgarage: afscheid van de BYD DolphinAutoWeek
- Surprisingly good build quality for a small model.
- Strong EV characteristics and rich equipment.
- Spacious interior.
- Air conditioning has limited options for comfort on hot days.
- ADAS systems are overzealous with unnecessary interventions.
- Issues with speed limit recognition remain unresolved.
- Range meter decreases sharply in the last 50 kilometers.
Testováno v roce 2023