Chery Tiggo 7 PHEV v motorizaci Chery Tiggo 7 PHEV 1.5T DHT je SUV s phev pohonnou jednotkou o výkonu 205 kW (279 koní) a točivým momentem 540 Nm. Motor o objemu 1,5 l a 4 válce dosahuje měrného výkonu 136,7 kW na litr objemu. Automatická převodovka má 1 stupeň a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 8,4 sekund a maximální rychlost je 180 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 114,5 kW na tunu.
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 6 l/100 km. Emise CO₂ jsou 136 g/km.
S délkou 4 553 mm, šířkou 1 862 mm a výškou 1 696 mm (rozvor 2 670 mm) patří do kategorie SUV. Zavazadlový prostor nabízí 500 litrů a po sklopení zadních sedadel až 1305 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 790 kg.
Cena Chery Tiggo 7 PHEV Chery Tiggo 7 PHEV 1.5T DHT startuje na 939 000 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 14. 2. 2026.
| Název | Chery Tiggo 7 PHEV 1.5T DHT |
| Palivo | phev |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | - |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | 540 Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | 1.5 l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 205 kW |
| Maximální rychlost | 180 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8.4 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | SUV |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1696mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4553mm |
| Rozvor | 2670 mm |
| Objem kufru | 500 / 1305 l |
| Hmotnost | 1790 / - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 6l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | 136 g/km |
| Elektrický dojezd | 90 km |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 18.3 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | LFP |
| Nabíjecí výkon AC | 6.6 kW |
| Nabíjecí výkon DC | 40 kW |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 939 000 Kč |
| Minimální výbava | Unique |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |