Citroën e-C3 Aircross ve verzi e-C3 Aircross je malé auto s elektrickým pohonem o výkonu 83 kW (113 koní) a točivým momentem 125 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 12 sekund a maximální rychlost je 143 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 52,6 kW na tunu.
Baterie o kapacitě 44 kWh (brutto) umožňuje dojezd až 307 km dle WLTP při kombinované spotřebě 18 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 395 mm, šířkou 1 795 mm a výškou 1 640 mm (rozvor 2 670 mm) patří do kategorie Malé auto. Zavazadlový prostor nabízí 460 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 579 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 030 kg. Brzděný přívěs může vážit až 350 kg.
Cena Citroën e-C3 Aircross e-C3 Aircross startuje na 690 000 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 2. 2026.
| Název | e-C3 Aircross |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 83 kW |
| Maximální rychlost | 143 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 12 s |
| Série | C3 Aircross (C) (od 10/24) |
| Začátek výroby | C |
| Začátek výroby modelu | e-C3 Aircross Standard-Range |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1640mm |
| Šířka | 2020mm |
| Délka | 4395mm |
| Rozvor | 2670 mm |
| Objem kufru | 460 / - l |
| Hmotnost | 1579 / 2030 Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 18l/100km |
| Město | 11 l/100km |
| Mimo město | 12 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 307 km |
| Dojezd WLTP | 307 km |
| Dojezd město | 435 km |
| Kapacita baterie hrubá | 44 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 339 kg |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 250 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 7,4 kW), 175 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 26 min. (DC nabíjecí stanice 100,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 690 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 350 kg |
| Nebrzděný | 350 kg |