Citroën e-C4 X ve verzi e-C4 X 136 je vůz nižší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 100 kW (136 koní) a točivým momentem 260 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 9 sekund a maximální rychlost je 150 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 60,5 kW na tunu (průměr kategorie: 85,4 kW/t).
Baterie o kapacitě 46 kWh (netto) umožňuje dojezd až 360 km dle WLTP při kombinované spotřebě 15 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 580 mm, šířkou 1 834 mm a výškou 1 525 mm (rozvor 2 670 mm) patří do kategorie Nižší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 510 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 652 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 040 kg.
Cena Citroën e-C4 X e-C4 X 136 startuje na 874 900 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 2. 2026.
| Název | e-C4 X 136 |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 100 kW |
| Maximální rychlost | 150 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 9 s |
| Série | C4 (B) (od 01/25) |
| Začátek výroby | B |
| Začátek výroby modelu | e-C4 X 136 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1525mm |
| Šířka | 2032mm |
| Délka | 4580mm |
| Rozvor | 2670 mm |
| Objem kufru | 510 / - l |
| Hmotnost | 1652 / 2040 Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 15l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 360 km |
| Dojezd WLTP | 360 km |
| Dojezd město | 464 km |
| Kapacita baterie hrubá | 50 kWh |
| Kapacita baterie netto | 46 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 720 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 7,4 kW), 305 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 30 min. (DC nabíjecí stanice 100,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 874 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |