CUPRA Formentor v motorizaci CUPRA Formentor VZ5 2.5 TSI DSG 4Drive je vůz nižší střední třídy s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 287 kW (390 koní). Motor o objemu 2,5 l dosahuje měrného výkonu 114,8 kW na litr objemu. Automatická převodovka má 7 stupňů.
S délkou 4 451 mm, šířkou 1 839 mm a výškou 1 511 mm (rozvor 2 680 mm) patří do kategorie Nižší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 420 litrů.
Cena CUPRA Formentor CUPRA Formentor VZ5 2.5 TSI DSG 4Drive startuje na 1 392 479 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 2. 4. 2026.
| Název | CUPRA Formentor VZ5 2.5 TSI DSG 4Drive |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | - |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | 2.5 l |
| Převodovka | a (7) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 287 kW |
| Maximální rychlost | - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1511mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4451mm |
| Rozvor | 2680 mm |
| Objem kufru | 420 / - l |
| Hmotnost | - / - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 392 479 Kč |
| Minimální výbava | VZ5 |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |