EVO EVO 7 v motorizaci EVO 7 Benzín + LPG je SUV s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 128 kW (174 koní) a točivým momentem 288 Nm. Motor o objemu 1,5 l a 4 válce dosahuje měrného výkonu 85,3 kW na litr objemu. Automatická převodovka a pohon směřuje na přední nápravu. Poměr výkonu k hmotnosti činí 79,8 kW na tunu (průměr kategorie: 80,1 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 7,4 l/100 km. Nádrž pojme 58 litrů, což vystačí přibližně na 784 km.
S délkou 4 795 mm, šířkou 1 870 mm a výškou 1 758 mm (rozvor 2 810 mm) patří do kategorie SUV. Zavazadlový prostor nabízí 230 litrů a po sklopení zadních sedadel až 1900 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 605 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 160 kg.
Cena EVO EVO 7 EVO 7 Benzín + LPG startuje na 817 000 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 11. 2. 2026.
| Název | EVO 7 Benzín + LPG |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | - |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | 288 Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | 1.5 l |
| Převodovka | a () |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 128 kW |
| Maximální rychlost | - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | SUV |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1758mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4795mm |
| Rozvor | 2810 mm |
| Objem kufru | 230 / 1900 l |
| Hmotnost | 1605 / 2160 Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 7.4l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | lpg |
| Kombinovaná 2. pohon | - |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6-D |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 817 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |