Francouzská automobilka Renault nabízí celkem 21 modelů, namátkově třeba Austral, Captur, Espace, Rafale nebo Mégane E-Tech Electric. Espace patří s délkou 4,746 metru k těm větším, šířka je pak 1,83 m, výška 1,645 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Espace se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Základní výbava Techno startuje na 979 000 Kč, model je dostupný v 6 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Espace je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonu 197 koní. Nejostřejší z nich (E-Tech Full Hybrid 200 Multi-Mode-automat) dosahuje maximální rychlosti 174 km/h a na stovku se dostane za 8 sekund.
Dostupná je verze se šestistupňovou automatickou převodovkou E-Tech Full Hybrid 200 Multi-Mode-automat. Espace se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba americká automobilka Ford nabízí Tourneo Connect s motorem 2.0 EcoBlue Active AWD automat za 990 990 Kč.
V současné době je na Renault Espace k dispozici zvýhodněná cena od 880 470 Kč, což představuje úsporu 98 530 Kč (10 %) oproti běžné ceníkové ceně. Výkupní bonus a Bonus Premium.
Aktuální generace Renault Espace je v prodeji od roku 2025.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za E-Tech Full Hybrid 200 Multi-Mode-automat ve výbavě Techno platili přibližně 10 105 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 233 600 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Renault Espace je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 33 kusů modelu Renault Espace, z toho 16 nových a 17 ojetých. Podobný počet registrací měly Tesla Model S (33 kusů), BMW Z4 Roadster (33 kusů) nebo Honda Jazz (32 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 369 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Renault Espace hodnocení 3,9 z 10. Značka Renault celkově obsadila 27. místo z 39 hodnocených značek se skóre 7,3.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Renault dlouhodobou průměrnou poruchovost 28,9 % (14. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 147 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 174 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - - s |
| Série | Espace (RHN) (od 04/25) |
| Začátek výroby | RHN |
| Začátek výroby modelu | Espace E-Tech Full Hybrid 200 |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1645mm |
| Šířka | 2083mm |
| Délka | 4746mm |
| Rozvor | 2738 mm |
| Objem kufru | 692 / - l |
| Hmotnost | 1673 - -/2077 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 180 |
| Kombinovaná | 4 - -l/100km |
| Město | 5 l/100km |
| Mimo město | 4 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis-FCM |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | - |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 1 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 59 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 80 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 979 000 Kč - 979 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1600 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |