Italská automobilka Fiat nabízí celkem 18 modelů, namátkově třeba 500 Hybrid, 500e, 500e 3+1, Pandina nebo Pandina Cross. Pandina Cross patří s délkou 3,705 metru k těm menším, šířka je pak 1,662 m, výška 1,657 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,18 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
Pandina Cross se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z května 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Pandina Cross je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 68 koní. Nejsilnější z nich (Pandina 1.0 GSE Hybrid Cross) dosahuje maximální rychlosti 155 km/h a na stovku se dostane za 14 sekund.
Pandina Cross se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
V současné době je na Fiat Pandina Cross k dispozici zvýhodněná cena od 404 900 Kč, což představuje úsporu 35 000 Kč (8 %) oproti běžné ceníkové ceně. Pandina Cross. Nabídka platí do 31. května 2026.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Pandina 1.0 GSE Hybrid Cross ve výbavě Cross platili přibližně 4 541 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 105 020 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Fiat Pandina Cross je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Fiat Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu Fiat Pandina Cross.
Za posledních 12 měsíců (od února 2025) bylo celkem registrováno 20 kusů.
Značka Fiat získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,5 z 10 a obsadila 23. místo z 39 značek.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 51 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 155 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 14 - - s |
| Série | Pandina (312) (od 07/24) |
| Začátek výroby | 312 |
| Začátek výroby modelu | 1.0 GSE Hybrid |
| Třída vozidla | Miniauto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1657mm |
| Šířka | 1882mm |
| Délka | 3705mm |
| Rozvor | 2300 mm |
| Objem kufru | 225 / - l |
| Hmotnost | 1055 - -/1440 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 9 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 5 - -l/100km |
| Město | 5 l/100km |
| Mimo město | 4 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 55 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | bubnové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 439 900 Kč - 439 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |